Şüpheli paket polisi alarma geçirdi

Eminönü'nde, bir mağaza önüne bırakılan ve üzerinde "Bu koliyi açan çok şaşırır" yazan şüpheli koli, polisi alarma geçirdi.

Kumkapı Hayriye Tüccari Caddesi üzerindeki bir mağaza önüne bırakılan şüpheli koli, sabah saatlerinde dükkanlarını açmaya gelen esnaf tarafından fark edildi. Ağzı sıkı sıkıya bantlanan kolinin üzerinde “Bu koliyi açan çok şaşırır” ifadesini gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheli koliyi incelerken, üzerinde ilginç yazının dışında bir de müstehcen içerikli bir karikatür olduğunu gördü. Şüpheli paket çevresinde güvenlik çemberi oluşturan polis, bomba uzmanlarını çağırdı.
Müstehcen paket, polis ekiplerini bile tebessüm ettirirken, caddeden geçen vatandaşlar da dikkatle olup biteni anlamaya çalıştı. Olay yerine gelen bomba uzmanı, özel kıyafetini giyerek şüpheli koliye yaklaştı. Koliyi bıçakla kesen ve içindekileri inceleyen bomba uzmanı, içerisinde çöpler ve eski gazeteler olduğunu gördü.
Şüpheli kolinin boş çıkması polisi ve vatandaşları rahatlatırken, koliyi muzip bir vatandaşın bıraktığı tahmin ediliyor.