Şüpheli pankartlar Nevruz alarmındaki polisi harekete geçirdi

Eyüp ve Şişli'de bir işyerine ve üstgeçide asılan pankart ve üzerlerindeki şüpheli paketler, Nevruz alarmındaki polis ekiplerine heyecanlı dakikalar yaşattı.

Yeşilpınar Cengiz Topel Caddesi üzerinde sabah işine gitmekte olan vatandaşlar bir deponun kepenklerine asılı pankartı farketti. Üzerinde “Cengiz Soydaş ölümsüzdür MLKP” yazılı pankartın ucunda bir paketin bağlı olduğunu gören vatandaşlar, pakette bomba olabileceğini düşünerek polisi bilgilendirdi. Adrese gelen polis, ağzı bağlı pakete dokunmayarak çevre güvenliği aldı. Sabah yoğunluğu nedeniyle vatandaşları şüpheli paketten uzak tutmakta güçlük çeken polis ekipleri olay yerine bomba uzmanı çağırdı.

Özel kıyafetini giyerek, pankartın ucuna bağlı paketi inceleyen bomba uzmanı, elindeki bıçakla paketi açamayınca şüpheli paket fünye ile patlatıldı. Şüpheli paketten patates çıktı.

Bu arada aynı saatlerde Okmeydanı TEM bağlantı yolu üzerinde bir üst geçide de bomba süsü verilmiş pankart bırakıldı. Diğer pankartta olduğu gibi üzerinde “Tuncay Yıldırım ölümsüzdür MLKP” yazısı bulunan pankarttaki şüpheli paketin de bomba süsü verilmiş boş bir kutu olduğu belirlendi.

Polis ekipleri her iki pankartı da toplayarak incelenmek üzere emniyete götürürken konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.