SÜRAT Lojistik yeni girişimlere yelken açtı

Kargo sektörün pek çok ilke atmış olmasıyla tanınan Sürat Kargo, sahip olduğu bilgi, deneyim ve teknolojiyi lojistik sektörüne de taşıyor.

Bu basit bir sektör atılımından çok daha öte olmak üzere, lojistik sektöründe de adından söz ettirecek girişimlerden oluşuyor.

 

Depolama, komple taşımacılık, şehiriçi sıcak dağıtım, ofis ve büro taşımacılığı, bankaların  ATM taşımacılığı gibi alanlarda faaliyet gösteren Sürat Lojistik 2010 yılı Ocak ayından itibaren İstanbul Sarıgazi Depolarında raflı  sisteme geçiş yaptı. Sürat Lojistik Sarıgazi Deposunun yanı sıra İstanbul Esenyurt, İzmir, Ankara, Adana, Gaziantep bölgelerinde toplam 15 bin metrekarelik kapalı depolama alanlarına sahip konumda. Üstelik yaygın dağıtım ağı sayesinde müşterilerinin ürünlerini doğudan batıya, kuzeyden güneye, kasabalara, beldelere ve köylere süratle ve güvenle ulaştırabiliyor.  Üstlenilen her sorumluluk ciddi bir proje başlığı altında ele alınıyor ve her bir süreci uzman ekiplerce profesyonel ekipmanlar aracılığı ile yürütülüyor. Gönderilen ürünler ülkenin herhangi bir köşesinde bir okula, santrale ya da memleketin hizmet götürülen en ücra köşesinde kurulum yapan mühendislere özenle ulaştırılıyor. Üstelik 7 gün, 24 saat…

 

Diyelim bir teknoloji firmasısınız ve ürünleriniz yerine ulaşana kadar her türlü durumundan haberdar olmak istiyorsunuz. Eğer Sürat Lojistik ile çalışıyorsanız, hangi seri numaralı ürünün o esnada hangi noktada bulunduğu size raporlanır ve bütün süreçlerden haberdar olursunuz.

 

Sürat Lojistik her geçen gün büyüyor. Bunu da komple, parsiyel ve sıcak dağıtımda geniş araç parkı, her biri kendi alanında uzman profesyonel kadrosu ve müşterilerinin memnuniyetini artıracak hizmetleri ile başarıyor.

 

Sürat Lojistik Karayolları Taşıma Kanunu gereği sektör oyuncularının sahip  olması gereken L1 ve R2 belgeleri için şart koşulan 500 bin TL’lik yatırımını gerçekleştirerek sektörün önemli oyuncuları arasına girmiştir. Müşterilerine;

 

  • Depolama
  • Depo içi katma değerli hizmetler
  • Yurtiçi Nakliye
  • Yurtiçi ve Uluslar arası taşıma İşleri organizatörlüğü
  • Şehir içi Sıcak Dağıtım hizmetlerini tam bir titizlik ve disiplin ile sunmaktadır.

Ofis taşımacılığı, fuar taşımacılığı  ve daha çok bankaların isteği olan ATM taşımacılığı alanlarında da anahtar teslim hizmet sunan Sürat Lojistik, müşterilerine ait malzeme ve cihazların taşıma, basit montaj, ambalajlama, kablolama, marangozluk hizmetlerini de uzman personeli sayesinde sunabilmektedir.

 

Yurtdışı komple ve parsiyel taşımacılık alanlarında da ‘forwarder’ olarak hizmet sunan Sürat Lojistik özellikle Afrika ve Türki Cumhuriyeti ülkelerine kara, deniz ve hava taşımacılığı konularında, bunlar dışında kalan bölgelerde de müşterilerine uygun fiyatlı, hızlı ve güvenilir taşıma hizmetleri vermektedir.