Suriye ‘Kurtlar Vadisi’ne ırak

Türkiye'de büyük ilgiyle karşılanan Kurtlar Vadisi - Irak filminin Suriye'de hala vizyona girmemiş olması Suriyeliler tarafından hayretle karşılandı.

Filmde Suriyeli sanatçı Gassan Mesud’un oynaması nedeniyle ilgi duyduğunu ifade eden Asım El Salih ise Kurlar Vadisi – Irak’ın Suriye’de gösterime girmesini merakla beklediğini ifade etti.

Kurtlar Vadisi – Irak’ın İstanbul’daki galasına katılan Suriyeli sanatçı Abdulmünim Amayri ise, “Filmi çok beğendim, bir an önce de Suriye’de gösterime girmesini sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde konuştu.

Filmde Kadiri şeyhini canlındıran Suriyeli sanatçı Gassan Mesud, ” Kanaatimce Türkiye’deki yapımcı kardeşlerim Kurtlar Vadisi Irak filmini Suriye ve diğer Arap ülkelerine ulaştırmakta geç kaldılar” dedi. Arkadaşlarının kendisine film hakkında sürekli olarak sorular sorduğunu ifade eden Mesud, en çok sorulan sorunun ise filmin Suriye’de ne zaman gösterime gireceği olduğunu söyledi. Mesud, Cihan aracılığıyla filmin yapımcısı olan Panafilm şirketine ‘fazla geç kalmayın’ mesajı gönderdi.

Şam Palas Oteli Sineması yetkilileri ise kesin olmamakla birlikte, filmin Mart ayında gösterime girmesini beklediklerini ifade etti.