Suriye roketi Yayladağı’na düştü

Suriye'de Kesep bölgesinde muhalifler ve rejim güçleri arasında devam eden çatışmalar esnasında, Hatay Yayladağı Teknecik Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki alana, bir adet roket mermisinin düşerek infilak ettiği bildirildi.

Suriye’de Kesep bölgesinde muhalifler ve rejim güçleri arasında devam eden çatışmalar esnasında, Hatay Yayladağı Teknecik Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki alana, bir adet roket mermisinin düşerek infilak ettiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, bugün (4 Nisan) saat 17.15 sıralarında yaşanan olayla ilgili şu bilgi verildi: “Suriye Kesep bölgesinde muhalifler ve rejim güçleri arasında devam eden çatışmalar esnasında, Hatay Yayladağı Teknecik Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki alana bir adet roket mermisi düşmüş ve infilak etmiştir. Ülke topraklarına düşen bir adet roket mermisi herhangi bir zayiata yol açmamış ve angajman kuralları çerçevesinde, Fırtına Obüsleri ile bilinen hedefe saat 17.30’da misliyle mukabelede bulunulmuştur.”