Suriye’de TV’ler birliği sağlamaya çalışıyor

Operasyon endişesi yaşayan Suriye'de TV'ler birlik ve bütünlüğü sağlayıcı yayınlara ağırlık verdi.

Suriye Devleti’ne ait TV ve radyolarda birlik ve bütünlüğü sağlayıcı yayınlara ciddi ağırlık verilmeye başlandı.
Bir süre önce Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı ani bir kararla ziyaret etmesi sonrasında kamuoyunda “Suriye’ye mesaj götürdü”yorumlarına neden olmuş ve ardından ABD’yide İran’ı da içine alan savaş senaryoları gündemi bir süre meşgul etmişti.

Önce Bakan Gül’ün Suriye’yi ziyareti ardından CIA ve FBI Başkanları ile İsrail’li yetkililerin Türkiye’de bir araya gelip görüşmeleri Suriye hükümeti tarafından yakından takip ediliyor.

Özellikle ana haberlerde sık sık işlenen bu konu sonrasında Suriye vatandaşlarının birlik ve bütünlük içerisinde hareket etmesi gerekliliği vurgulanıyor.

Savaş senaryolarının konuşulması sonrasında yoğunluk kazanan toplum birlikteliğine dönük proğramların son dönemlerde yoğun şekilde yayınlanması askeri bir operasyon beklentilerinin Suriye’de arttığı izlenimini veriyor.

Medya organları vasıtasıyla Suriyelilerin savaş senaryolarına karşın yüksek moralli olmaları konusunda ciddi bir psikolojik çalışma yapılıyor. Günlük yayın akışında sık sık Devlet Başkanı Beşar Esad’ın görüşlerinin yer aldığı yayınlar yapılırken sonrasında sanatçıların çeşitli insan topluluklarına yer verdikleri ve probaganda amaçlı klipleri ekrana taşınıyor.