Sürükleye sürükleye canina kiydilar

ISTANBUL - Kartal’daki Tekel’in Sigara Fabrikasi Arastirma Sube Müdürü 58 yasindaki Iclal Ülker, otomobilinden inerken 3 kapkaççinin saldirisina ugradi.

Iclal Ülker dün 08.45’te, kan tahlili sonuçlarini olmak için gittigi Kizilay Kartal Subesi’nin yakinindaki Petrol Is Caddesi’nde otomobilini park edip indi. Bu sirada 34 AZ 3487 plakali Opel Vectra marka otomobilin arka camindan sarkan bir kisi Ülker’in kolundaki çantasini kapti. Kapkaççilarin kullandigi otomobil iki caddenin kesistigi noktada bir taksiye çarpti.

Kaçis yollari tikanan kapkaççilar, geri manevra yaptiklari sirada yere düsen Iclal Ülker’in paltosu otomobilin arka tekerlegine dolandi. Kapkaççilar, Ülker’in otomobilin arkasindan sürüklendigini gördüler ama durmadilar. Iclal Ülker’in çigliklarini duyup otomobili durdurmak isteyenler ise basarisiz oldu.

Zanlilar, gelen polis ekibini görünce ara sokaga girdi. 300 metre sürükledikleri Iclal Ülker’in bir bacagi, arka tekerlege sikisarak otomobilin hareket etmesini engelledi. Otomobille kaçamayacaklarini anlayan zanlilar, ara sokaklara girip izlerini kaybettirdi. Iclal Ülker, kaldirildigi hastanede yasamini yitirdi.

Görgü tanigi Esref Ersöz, ‘Kadinin otomobilin altinda olugunu görünce bagirip otomobili durdurmaya çalistik. Kimseyi dinlemediler. Polisi görüp arabayi terk ettikten sonra biz kol kuvvetiyle kadini sikistigi yerden çikarttik’ dedi.

Haberi aldiktan sonra hastaneye kosan Iclal Ülker’in görümcesi Türkan Ülker, ‘Her gün örnegini duymaya görmeye alistigimiz bu vahsice islenmis cinayet, yarginin, polisin ve devletin öncelikli sorunu olmali. Artik yetsin’ dedi. Polisin cep telefonundan ulasarak aci haberi verdigi, Iclal Ülker’in Bursa Uludag Üniversitesi’nde okuyan kizi Aylin hemen yola çikarken özel bir sirkette çalisan oglu Alper hastanede yakinlari tarafindan güçlükle sakinlestirildi. Iclal Ülker’in bosandigi esinin de Kibris Tekel Fabrikalarinda müdür olarak görev yaptigi bildirildi.