Sus ulan yalancı terbiyesiz herif

TBMM muharebesi! İki profesör vekil böyle kavga etti...

Ben Durmuş’a 7 yıl sabrettim

Sağlık Bakanı Recep Akdağ kavgayla ilgili Durmuş’u suçladı: “Bu çeşit gerginlikler hiç olmazsa hepimiz bundan çok daha mutlu oluruz. Bu gerginliğin sebebi Sayın Osman Durmuş’un talihsiz beyanlarıdır. Ben Sağlık Bakanı olarak Sayın Osman Durmuş’un 7 sene içinde defalarca beni eleştirmesiyle karşılaştım. Bu eleştirilerin bir kısmı haksız, ölçüsüz eleştirilerdi. Hepsine tahammül ettim; sabrettim. Ancak dünkü durum çok farklı bir durumdu. Dün açıkça, hepimiz için son derece önemli olan yani, Müslüman inancına sahip olanlar için son derece önemli olan Peygamberimizin ismi yine dinin gerekleri olarak düşünülen bir başka hususta bir araya getirilerek adeta alay edilircesine bu konuşma yapılmıştır.”

BİZDEN ÖZÜR DİLESİN

“Siz peygamber kabul edilen bir Başbakan’ın eşini siz nasıl içeri almazsınız beyaz önlüklüler. Ben de sizin muayenehanelerinizi kapatayım da görün şeklinde ağza alınmayacak, bir çirkinlik numunesi olarak da tarihe mal olacak ifadelerdir. Ben ümit ediyorum ki ya bu kişinin kendisi ya da partisi bu talihsiz beyanlardan dolayı halktan özür diler.”

‘Terbiyesiz babandır, sensin yalancı!’

Kavga etmedik savunma yaptık

İtiş kakış sırasında vekiller, MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş’un kravatını bile çıkardılar.

Kavgayı başlatan sözleri söyleyen Osman Durmuş, partisinin kavga etmediğini, “savunma yaptığını” söyledi. İşte Durmuş’un ‘savunma’sı :

GATA’YA ALINMADIYSA MÜDAHALE ETSEYDİ

“2 yıl önce olmuş bir olayı basında sızlanarak anlatan Başbakan, eşinin GATA’ya gitmek istediğini, ama doktorların almadığını belirterek, onları hırpalıyor. Sen Başbakan olarak o gün neden müdahale etmedin? Başbakanlık sızlanma yeri mi? Sonra çıkıyorsun doktorların muayenehanelerini kapatırken bunu söylüyorsun. Ben de bunu dile getiriyorum.”

EMİNE HANIM’A ‘CİNAS’ YAPTIM

“Peygamber olarak anılan bir başbakanın eşini nasıl almazsınız? Sizi gidi sizi beyaz gömlekliler’ diyorum. Kinaye yapıyorum. Burada bu kadar köpürecek ne var?”

BAŞBAKAN TAHRİK ETTİ

“Başbakan konuşmasıyla grubun önünü açarak, kavgaya teşvik etti. AKP’liler bizim sıralara yürüdü. Biz MHP olarak sayın genel başkanımız oradayken kavga etmekten hicap duyarız. MHP’liler kavga etmedi, savunma yaptı. Arkadaşlarımızın çoğunluğu Genel Başkanımız Bahçeli’nin önündeydi. Ona yönelik saldırı olabilirdi.”

AKDAĞ ÜZERİME YÜRÜYECEKTİ

“Akdağ bana, ‘Gel ulan buraya’diye bağırdı. Üzerime de yürüyecek, birileri tutmuş. Ben kimseye vurmak üzere bir harekette bulunmadım.”

Vekiller hastanelik

Kavgada TBMM İdare Amiri ve Konya Milletvekili Orhan Erdem ve Bursa Milletvekili Ali Koyuncu hastanelik oldu. Serçe parmağı kırılan Erdem’in, aldığı darbe nedeniyle kırılan gözlük camının batması sonucu göz çevresinde tahrişler oluşurken, sinir krizi geçiren Koyuncu’da kalp problemi de tespit edildi. Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa’nın da yaşanan arbededen sonra parmağı kanadı.