SUSİAD üyelerinin Gürcistan gezisi

Suluova'da faaliyet gösteren iş adamları Gürcistan'a iş gezisi düzenledi.

Suluova’da faaliyet gösteren iş adamları Gürcistan’a iş gezisi düzenledi. Suluova Sanayici ve İş Adamları Derneği (SUSİAD) tarafından düzenlenen gezide Batum ve Kutaisi şehirlerinde ikili iş görüşmeleri yapıldı. Türk okulları ziyaret edildi.

SUSİAD üyeleri, Batum ve Gürcistan Parlamentosu’nun bulunduğu, doğal güzellikleri ile göz dolduran Kutaisi şehirlerinda gezi ve inceleleler yaptı. Ülkenin en iyi besi çiftliğine sahip İzmirli Türk iş adamı, yapılabilecek yatırımlar ve devletin destekleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Tarım ve hayvancılık alanlarında fırsatların bulunduğuna dikkat çeken yatırımcı, kendisinin günlük 1 ton et işlediğini halen daha taleplere karşılık veremediğini belirterek, devletin ödeme konusunda esnafı güvence altına aldığını söyledi.

Kutaisi ve Batum’da Türk okullarını da ziyaret eden grup, ülkenin en prestijli eğitim kurumları haline gelen okullarda öğretmenlerle tanıştı.

SUSİAD Genel Sekreteri Fatih Kurtçu, “Buna benzer gezilerimiz devam edecek. Aralık ayında da Brezilya ve Arjantin’e gezi planlıyoruz.” dedi.