Suudi Prens’e suikast iddiası!

Suudi Arabistan’da Prens Mansur bin Mukrin'in hayatını kaybettiği şüpheli helikopter kazasının suikast olabileceği öne sürüldü.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın tahta geçişine karşı olan ve bu doğrultuda prenslerden oluşan bin kişiye gönderdiği mektupta gençlere harekete geçme çağrısında bulunan Prens Mansur bin Mukrin'in suikastle öldürülmüş olabileceği iddia edildi.

Suudi Arabistan’da Prens Mansur bin Mukrin ve üst düzey 8 bürokratı taşıyan helikopterin hükümet kuvvetleri tarafından kasıtlı olarak hedef alındığı iddia edildi. İddialara göre Prens Mansur bin Mükrin, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın tahta geçişine karşı çıkması sebebiyle hedef alındı. Kaynakların New Khaleej sitesine aktardıkları iddialara göre Bin Mükrin prenslerden oluşan bin kişiye gönderdiği mektupta, Selman’ın tahta geçişinin desteklenmemesini istedi ve gençlere harekete geçme çağrısında bulundu.

SAĞ KURTULAN OLMADI

Bu saldırı ile kraliyet ailesine, Selman’ın kendisine karşı çıkanları susturmak için her şeyi yapmaya hazır olduğu mesajı verildiği yorumu yapılıyor. Suudi Arabistan’da 11 prens ve görev başındaki 4 bakanın yanı sıra, aralarında eski bakanların da olduğu 38 yetkilinin tutuklandığı gözaltı dalgasının ardından prensin helikopterinin düşmesi akıllara sabotaj ihtimalini getirmişti. Prens Mansur bin Mukrin ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterin düşmesi sonucu heyetteki herkes hayatını kaybetmişti. Prens Mansur, eski veliaht prens bin Naif’e olan yakınlığı ile biliniyor. Mansur’un babası Mukrin bin Abdülaziz de veliaht prens olarak uzun yıllar tahta varis olarak kaldı.

YeniŞafak