SYDV Turhal’da 5 bin ton kömür dağıtacak

Tokat'ın Turhal ilçesi Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SYDV) ilçe genelindeki gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin yanlarında olduklarını söyledi.

Tokat’ın Turhal ilçesi Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) ilçe genelindeki gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin yanlarında olduklarını söyledi.

        Konu ile ilgili olarak Turhal Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri genel müdürlüğün bu yıl vakıfa tahsis ettiği kömürün toplam 5 bin ton olduğunu belirtti. Yetkililer, bu yardımların mütevelli heyetinin araştırmaları sonucu uygun görülen ihtiyaç sahibi ailelere verileceğini ifade etti. Yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması için vatandaşlardan bu konuda yardım beklediklerini hatırlatan SYDV yetkilileri, amaçlarının doğru ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak olduğunu açıkladı.

        Kaymakam Kadiroğlu, ulaşılmayan hiçbir kimse kalmadan ihtiyaçlarını karşılamanın çabası ve gayreti içerisinde olduklarını dile getirdi. Kadiroğlu, “Genel müdürlünün bu yıl vakfımıza ayırdığı kömür miktarı toplam 5 bin tondur. Kömür dağıtma işlemi başlamıştır. Vakfımız, yapmış olduğu çalışma ve görüşmeler neticesinde gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ederek yardımlarda bulunacaktır. Bir kişi vakfımıza başvurduğu ve gerçek ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilirse kendisine yardım yapılacaktır. Bana göre bir kişi gerçekten ihtiyaç sahibi değilse bu yardımları alması doğru değildir. Çünkü bu yardımlar ihtiyaç sahipleri için gönderilmiştir. Ama gerçekten çevremizde ihtiyaç sahipleri de varsa bunları da vakfımızla paylaşıp bu kişilerin bu yardımlardan faydalanmasını sağlamalıyız. Bunu yapmak da vatandaşlık ve bir insani görevdir.” diye konuştu.