Tabata transferi mahkemelik

Brezilyalı futbolcunun Gaziantepspor’dan Beşiktaş’a transferi uluslararası sorun haline geldi. Futbolcunun eski kulübü Santos, paraya güvenince icralık oldu. Kulüp, istenen parayı göndermeyen Antep’i dava etti.

Tabata’nın transferi, aradan aylar geçmesine rağmen Beşiktaş’ta tartışılmaya devam ederken, bu futbolcunun karmaşası uluslararası bir boyut kazandı.

Siyah-beyazlılarda yönetim, bu futbolcunun 8 milyon euroya transfer edilmesinden dolayı eleştirilirken, Brezilya’daki eski kulübü Santos da Tabata yüzünden icralık oldu. Brezilya’da Banco Safra’dan çektiği krediler yüzünden icralık olan Santos Kulübü, bu borca karşılık gösterdiği Tabata transferinden alacağı 5 milyon Brezilya realini (Yaklaşık 4 milyon lira) tahsil edemediğini belirtip, mahkemenin kapısını çaldı.

Santos Kulübü’nün yeni Başkanı Luiz Alvaro de Oliveira Ribeiro, eski başkan Marcelo Teixeira’nın bankadan karşılıksız, yüksek faizle kredi çektiğini belirterek, “Bu paranın ödenmesi için Tabata’nın transferinden alınacak para garantör olarak gösterilmiş. Ancak bu paranın ne karşılığı var, ne de kulübe girişi olmuş. Gaziantep’ten gelmesi gereken 5 milyon realin nerede olduğunu kimse bilmiyor” dedi.

Eski başkan ise Ribeiro’nun bu suçlamalarına karşılık, Gaziantepspor’u şikayet etti. Kırmızı-siyahlılardan paranın gelmediği belirtilirken, Brezilya kulübünün de Antep’le arasındaki olaydan dolayı davalık oldukları vurgulandı.