Tabip Odası; ‘Yapılan haberler gerçeklerle uyuşmamaktadır’

Ankara Tabip Odası, Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Konu ile ilgili olarak hastane önünde bir basın açıklaması yapan Dr. Önder Okay, basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, bu tür haberlerin bir çok zorluğa katlanarak çalışan doktorları rencide ettiğini söyledi.

Hastanede, il dışından gelen hastalara da bakıldığını kaydeden Okay, hastanelerin çalışma şartlarının gerçekten çok ağır olduğunu ifade etti. Haberin yapıldığı gün hastaneye 15 hastanın yattığını vurgulayan Okay, “O gün nöbetçi 3 hekim böyle bir hizmeti verirken olayın kamuoyuna yansıtılma biçimi gerçeklerle uyuşmamaktadır” dedi.

Genel Sağlık Sigortası’nın görüşüldüğü günlerde yapılan bu tür haberlerin insanları sağlık ve doktorlar konusunda yanlış yönlendirdiğine işaret eden Okay, “Söz konusu olayla ilgili yaklaşımı şiddetle kınıyor ve olayların yansıtıldığı şekilde olmadığını, bu hastanede o gün itibari ile yapılan hizmetin fedakarca ve insan üstü bir çabayı gösterdiğinin, ülkemizdeki hekimlerin büyük çoğunluğunun ve özellikle kamuda çalışan hekimlerin yine aynı gayretle ve fedakarca çalıştıklarını ve halkın sağlık hakkının, en büyük hassasiyetleri olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyoruz” dedi.

Ankara Tabip Odası adına yapılan basın açıklamasının ardından doktorlar, kendilerinden yardım isteyen bir hasta yakını ile ilgilendi.