Tacizciler kaçtı polis kovaladı

Bir bayanı taciz ettikleri iddia edilen şahıslar kovalamaca sonucu yakalanınca kendilerine zarar verdi.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan şahıslar polise saldırdıktan sonra kendilerine zarar verdi.
Olay, saat 01.00 sıralarında İstiklal Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre caddeden yürürken 4 kişinin sözlü tacizine uğradığı iddiasıyla şahısları polise şikayet etti. Şikayet üzerine cadde üzerinde görevli çevik kuvvet ve asayiş ekipleri şahısları kovalamaya başladı. Kovalamaca sonunda 3 kişi yakalanırken 1 kişi de kaçmayı başardı. Şahıslar, polisin kendilerini durdurma istemesine karşı koyunca polis ekipleri güç kullandı. Bunun üzerine şahıslar boş şişeleri kırarak önce polise saldırdı, ardından kendilerine zarar vermeye başladı.

Bu sırda şahıslardan birisi ara sokaklara kaçtı. Polis ekipleriyle bu şahıs arasında kovalamaca yaşandı. Kaçan şahıs, ara sokaklarda izini kaybettirmeyi başardı. Kırdığı cam parçasıyla kendini kesen şahıs sürekli polisi suçlayarak “Bizi bunlar bu hale getirdi. Biz de bu ülkenin insanıyız” diyerek kendilerini savundu.

Şahıslar, önce Taksim İlkyardım Hastanesi’ne daha sonra ifadeleri alınmak üzere Taksim Polis Merkezi’ne götürüldü. Şikayette bulunan kadına ulaşılamadı.