Tacizcisini öldüren kadına 13 yıl hapis!

İzmir'in Bayraklı ilçesinde kendisini taciz ettiğini öne sürdüğü kişiyi bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan kadına, 13 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Nilüfer Kutucu, tutuksuz yargılanan eşi Orhan Kutucu, ölen Mustafa Kandemir’in annesi Halise Kandemir ile kızı Makbule Kandemir ve avukatlar katıldı.

Nilüfer Kutucu, ifadesinde pişman olduğunu kaydederek, ”Aramızda ilişki yoktu. Telefonla beni rahatsız ediyordu. O gün çalıştırdığımız kafeye gelip, ‘Neden telefonumu açmıyorsun’ diye bana tokat attı. Pişmanım. Öldürme kastım yoktu. Beraatıma karar verilmesini istiyorum” dedi.

Orhan Kutucu ise, ”Bu olayda mağdur olan taraf biziz. Beraatımı istiyorum. Eşim hakkında da hakkaniyetle bir karar verilmesini istiyorum” dedi.

Kandemir ailesinin avukatı Çağlar İnan, Nilüfer Kutucu ile ölen Mustafa Kandemir’in sevgili olduklarını, Kandemir’in ilişkiyi bitirmek istediğini ancak sanığın buna yanaşmadığını ileri sürerek, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, Nilüfer Kutucu’yu önce müebbet hapisle cezalandırdı. Sanığın eylemini, ”maktulden kaynaklanan haksız tahrik altında işlediği” kanaatine varan mahkeme heyeti, müebbet hapis cezasını 16 yıl hapis cezasına çevirdi.

Sanığın yargılama sürecindeki iyi halini de dikkate alınarak, bu cezada da indirime giderek sanığı 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

Cinayete yardım ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Orhan Kutucu ise beraat etti.

-DAVANIN GEÇMİŞİ-

İzmir’in Bayraklı ilçesi Özkanlar semtindeki bir kafede, 10 Ağustos 2009 tarihinde çıkan tartışmada bıçaklanan Mustafa Kandemir (43), kaldırıldığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ölmüştü. Olayla ilgili kafe işleten Nilüfer Kutucu (34) ile eşi Orhan Kutucu (45) tutuklanmıştı.

Cumhuriyet Savcısı, Nilüfer Kutucu hakkında cinayeti işlediği, Orhan Kutucu hakkında da cinayete yardım ettiği iddiasıyla dava açmıştı.