TAGİAD yurt içi ve yurt dışındaki iş adamlarını Tatvan’da buluşturacak

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kurulan ve faaliyetlere başlayan Tatvan Girişimci İş Adamları Derneği (TAGİAD) bölgenin kalkınmasına katkı sunmak amacıyla yurt içi ve yurt dışındaki iş adamlarını Tatvan'da buluşturacak.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kurulan ve faaliyetlere başlayan Tatvan Girişimci İş Adamları Derneği (TAGİAD) bölgenin kalkınmasına katkı sunmak amacıyla yurt içi ve yurt dışındaki iş adamlarını Tatvan’da buluşturacak.

Derneğin faaliyet alanı ve yapılması planlanan faaliyetleri ile ilgili bilgi vermek amacıyla gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya gelen TAGİAD Genel Sekreteri Abdulsamet Durukan, amaçlarının ülke ve bölge sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmak, işadamlarını bir çatı altında toplayıp, bir araya getirerek ticari işbirliği sağlamak, ülke sorunlarına çözüm önerileri sunmak ve işadamlarına her türlü konuda yardımcı olmak olduğunu söyledi.

TAGİAD olarak aktif faaliyetlerini hızlı ve etkin bir biçimde dernek tüzüğü çerçevesinde sürdürmeyi hedeflediklerini kaydeden Genel Sekreter Durukan, derneğin amaçlarını şöyle sıraladı: “Ülkemiz ve bölgemiz sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmak, işadamlarımızı bir çatı altında toplayıp, bir araya getirerek ticari işbirliği sağlamak. Ülkemiz sorunlarına çözüm önerileri sunmak ve işadamlarımıza her türlü konuda yardımcı olmak. Derneğimiz üyelerine eğitim seminerleri, konferanslar, sempozyumlar yapacağız. Organizasyon yapılarının kuvvetli, yöneticilerinin kaliteli ve yeterli bir konuma getirilmesinde gereken danışma ve yardımlaşmayı sağlamayı hedefliyoruz. Üyelerimiz ile yurt içinde ve yurt dışında, ticari seyahatler yapmayı hedefliyoruz. Sektörün de başarılı iş adamları ile bir araya gelerek tecrübe paylaşımı toplantılar düzenleyeceğiz. Güvenilir ticaret köprüleri kurarak ikili iş görüşmelerini sağlamayı ve üyelerimizin yeni pazarlara açılmasını hedefliyoruz. Üyelerimizin gittiği ve gitmek istediği yabancı bir ülkede danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinde yardımcı olup ve kişilerle irtibat sağlamasına katkıda bulunacağız.”

“TAGİAD olarak, diğer bütün derneklerle ve kuruluşlarla birlikte olmayı, her şeyimizi onlarla paylaşmaktan, asgari müştereklerde birleşmekten mutluluk duyacağımızı ve böyle bir uzlaşma zeminini hazırlamayı görev telakki ettiğimizi bildirmek ve bu düşüncenin arkasında durmak arzusundayız.” diyen Durukan, yapacakları faaliyetlerle her anlamda başta Tatvan ve bölgeye büyük katkı sağlayacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi.