Tahliye işlemine giden avukat bacağından vuruldu

Beşiktaş’ta, bir evin mahkeme tarafından alınan tahliye kararını yanında iki polis memuru ve icra memurları ile beraber uygulamaya giden Nihal Özcan (51) isimli bayan avukat, evde kiracı olarak oturan şahıs tarafından bacağından vuruldu.

Edinilen bilgiye göre olay, Ulus Adnan Saygun Caddesi 27 Numarada bulunan Ulus 3 Apartmanı önünde meydana geldi. 10 numaralı dairede kiracı olarak oturan Ahmet A. isimli kişinin yaklaşık bir yıldır kirasını ödememesi sonrasında mahkemece alınan tahliye kararını yanında iki polis memuru ve icra memurları ile beraber uygulamaya giden avukat Nihal Özcan ile kiracı arasında tartışma yaşandı. Ahmet A.’nın birara fenalaşması üzerine olay yerine ambulans çağırıldı. İlk yardım ekiplerinin binaya girmesinden bir süre sonra görevlilerle beraber dışarı çıkan Ahmet A., tahliye işleminin devam edeceğini öğrenince evden yanında getirdiği tabanca ile bayan avukata ve etrafa kurşun yağdırdı. Avukat Özcan, bacağından aldığı iki kurşun ile kanlar içinde yere yığılırken, emniyet güçleri ve diğer görevliler A.’yı etkisiz hale getirdi. Bir kurşunun baldırını delip geçtiği bir kurşunun da kemiğe isabet ederek bacağında kaldığı öğrenilen avukat Özcan, kiracı A. için çağrılan ambulansla Özel Memorial Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı.

Ahmet A. gözaltına alınarak karakola götürülürken, polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Olay sırasında avukat Nihal Özcan’ın yanında bulunan stajyer avukat Ali Kemal Güler, iki polis memuru ve icra memurları ile beraber olay yerine gittiklerini ve kiracı A.’nın uzun süre kendilerine kapıyı açmadığını söyledi. Polisin ısrarları üzerine bir süre sonra kapının açılarak A.’nın dışarı çıktığını belirten Güler, kendisine mahkeme kararını ileten Özcan’a Ahmet A.’nın uzun süre agresif tavırlar sergilediğini, tahliye işlemlerine devam edilmesi üzerine bir ara fenalaştığını ve olay yerine ambulans çağrıldığını kaydetti. Eve gelen ambulans görevlileri ile beraber yürüyerek apartmandan çıkan Ahmet A.’nın avukat hanımı yanına çağırarak cebinden çıkardığı silahla kurşun yağdırdığını söyleyen Güler, bacağından yaralanan avukatı hemen olay yerindeki ambulansla hastaneye kaldırdıklarını ifade etti.