TAK Bakırköy’deki patlamayı üstlendi

Terör örgütü Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK), 16 Nisan'da İstanbul'un Bakırköy ilçesi Ebu Ziya Caddesi'nde gerçekleşen patlamayı üstlendiklerini duyurdu.

TAK açıklamasında, “Halkımız ve önderliğimiz üzerinde katliam uygulamaları, işkenceler sürdüğü müddetçe Türkiye’de bombalar patlayacak, hiçbir gün huzurlu geçmeyecektir.” tehdidinde bulundu.

“İntikam gücümüz karşısında, yenilgilerini gizleme amaçlı eylemlerimizi perdeleme, gizleme, sonuçlarını çarpıtma çabaları hiçbir işe yaramayacaktır.” denilen açıklamada, şu görüşler yer aldı: “Çünkü eli kanlı faşist rejimde açtığımız yaralar her geçen gün büyüyecek, daha fazla kan kaybedeceklerdir. Ölüm ilanları inkâra gelmez boyutlara ulaşacaktır. Kürt halkını katliamlarla hedef alanlar, halkımızın üzerine kurşun yağdıran çakal sürüleri bunun karşılığının olduğunu bilsin. Şiddetin dozajını artırmaya, kural tanımamaya bundan sonra da devam edeceğiz.”

Terör örgütü TAK, daha öncede Türkiye’deki yerli ve yabancı turizm şirketlerini, otellerini, acenta ve seyahat firmaları olmak üzere turizm sektöründe çalışan bütün firma ve şirketlerini hedef alacaklarını duyurmuştu.

Medya kuruluşlarını da tehdit eden TAK’ın Türkiye’de üstlendiği bazı eylemler ise şunlar: İstanbul’da Beyoğlu ve Şişli Adliyesi’nde çalışan hakim ve savcıları taşıyan servis otobüsüne konulan bombanın patlamaması olayı. 5 Nisan 2006’da öğlen saatlerinde İstanbul AK Parti Esenyurt ilçe teşkilatında meydana gelen patlama. 31 Mart tarihinde Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne yönelik gece 23:30’da gerçekleşen bombalı saldırı. İstanbul Kocamustafapaşa’da gerçekleşen patlama.