TAK İstanbul İkitelli’deki yangını üstlendi

Terör örgütü Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK), İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kimya fabrikasına sabatoj düzenlediklerini duyurdu.

‘www.teyrebaz.com’ adresli internet sitesinde yayımladığı açıklamada TAK, “İstanbul’daki İkitelli Organize Sanayi Sitesi’nde bulunan kimya fabrikası, 24 Nisan 2006 tarihinde Kürdistan Özgürlük Şahinleri’ne (TAK) bağlı intikam timinin gerçekleştirdiği eylem sonucu yanmaktadır. Eylemlerimiz karşısındaki çaresizlik ve yenilgiyle de ‘nedeni belirsiz’ olarak yansıtılan bu eylem, halkımıza karşı uygulanan katliam, vahşi baskı politikası, tutuklamalar ve işkencelere cevap amaçlı yapılmıştır. Üretimiyle faşist TC’nin ölüm kusmasında rol oynayanlar; bu misyonlarını sürdürdükçe panik, kaygı, korkuyla yaşayacaklarını, intikam ateşlerimizle karşılacaklarını böylece bilsin” görüşlerine yer verdi.

Terör örgütü TAK, daha öncede Türkiye’deki yerli ve yabancı turizm şirketlerini, otellerini, acenta ve seyahat firmaları olmak üzere turizm sektöründe çalışan bütün firma ve şirketlerini hedef alacaklarını duyurmuştu.

Medya kuruluşlarını da tehdit eden TAK’ın Türkiye’de üstlendiği bazı eylemler ise şunlar: İstanbul’da Beyoğlu ve Şişli Adliyesi’nde çalışan hakim ve savcıları taşıyan servis otobüsüne konulan bombanın patlamaması olayı. 5 Nisan 2006’da öğlen saatlerinde İstanbul AK Parti Esenyurt ilçe teşkilatında meydana gelen patlama. 31 Mart tarihinde Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne yönelik gece 23:30’da gerçekleşen bombalı saldırı. İstanbul Kocamustafapaşa’da gerçekleşen patlama. 16 Nisan’da İstanbul’un Bakırköy ilçesi Ebu Ziya caddesinde gerçekleşen patlama.