Taksi sürücülerini gasp eden çete çökertildi

ISTANBUL - Küçükçekmece'de, bir çok ticari taksi sürücüsünün gasp edilmesi olayina karistigi tespit edilen 4 kisi yakalandi.

Istanbul Emniyet Müdürlügü’nden yapilan açiklamada, Küçükçekmece’de bir çok ticari otomobil sürücüsünün gasp edilmesi ve bir sürücünün öldürülmesi ile ilgili incelemelerini derinlestiren polis ekiplerinin, 25 Ekim 2005 tarihinde operasyon düzenledigi belirtildi. Açiklamada, 4 zanlinin yakalanarak gözaltina alindigi ifade edildi. Açiklamada, “Öldürülen ticari taksi sürücüsünün cesedine ait kemik parçalari Gaziosmanpasa Bolluca köyü kum ocaklari mevkiinde ormanlik arazi içerisinde bulunarak Adli Tip Kurumu’na gönderilmistir.” denildi.

Açiklamaya göre, sahislarin yapilan tahkikatlarinda; 15 Eylül 2005 tarihinde Küçükçekmece’de bir ticari otomobil sürücüsünün 3 sahis tarafindan gasp edilerek öldürülmesi, 3 Eylül 2005 tarihinde Küçükçekmece’de bir ticari taksi sürücüsünün 3 sahis tarafindan biçakla gasp edilmesi, 7 Eylül 2005 tarihinde Küçükçekmece’de bir ticari taksi sürücüsünün 3 sahis tarafindan biçaklama gasp edilmesi ve 5 Eylül 2005 tarihinde Gaziosmanpasa’da 3 sahis tarafindan bir yayanin biçakla gasp edilmesi olaylarina karistiklari tespit edildi.

Öte yandan açiklamada, Ümraniye ve Küçükçekmece ilçelerinde gasp ve adam öldürme olaylarina karisan 3 süpheli sahisin daha, yapilan operasyonlar sonucunda yakalanarak gözaltina aldigini bildirildi.