Taksiciyi gasp eden zanlıyı taksiciler takip ederek yakalattırdı

Şişli'de, aracına binen müşteri tarafından gaspedilmek istendiğini iddia eden bir taksicinin, durumu arkadaşlarına bildirmesi üzerine, taksi sürücüleri başka bir taksiye binerek kaçmaya çalışan zanlıyı takip edip polise yakalattı.

Edinilen bilgiye göre, olay, saat 01:00 sıralarında meydana geldi. Bir taksi sürücüsü, Şişli Büyükdere Caddesi üzerinde aracından kendisini atarak Metro City önünde bekleyen taksicilere sığındı. Taksi sürücüsünün içerideki müşteriyi göstererek, “Beni gaspetmeye çalıştı.” demesi üzerine taksiciler, şahsı kovalamaya başladı.

Taksiciyi gaspetmeye çalıştığı iddia edilen Cengiz Kartufan isimli şahıs, yine bir taksiye binerek kaçmaya çalıştı. Suat Yalçın isimli taksi sürücüsü ise, zanlının bindiği taksiyi takip etmeye başladı. Dolmabahçe Caddesi üzerinde, ihbar üzerine polis, zanlının kaçtığı taksiyi durdurdu. Zanlı taksiden indirilerek gözaltına alınırken, ellerindeki kesikler ve kanlar dikkat çekti.

Takip sonucu zanlıyı polise yakalttıran taksici Suat Yalçın, olayı şöyle anlattı; “Bir arkadaş kaçarak yanımıza geldi. Müşteri olarak aracına binen şahsın ‘Ben 3 kişiyi öldürdüm seni de öldürürüm’ dediğini söyledi. Biz de şahsı kovalamaya başladık. Şahıs metroya kaçmış. Oradan da bir taksiye binerek uzaklaştığını görünce peşine düştük. Onu da gaspeder düşüncesiyle hem polise ihbar ettik, hem de takibi sürdürdük.” diye konuştu.

Gözaltına alınan zanlı ise, kimseyi gaspetmediğini iddia etti.

Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.