Taksiciyi platonik aşk yüzünden öldürmüş

İstanbul'da, 2 hafta önce aracında yakılarak öldürülmüş olarak bulunan taksi şoförü Necattin Yorul'un (34) katil zanlısı yakalandı.

Alibeyköy’de 24 Şubat 2006 tarihinde Necattin Yorul isimli taksi şöförü, aracının içinde yakılarak öldürülmüş olarak bulundu. Adli Tıp Kurumu’nda otopsisi yapılan Yorul’un yanmadan önce bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bunun üzerine operasyon başlattı. Yorul’un en son telefonla komşusu Tahir C. ile görüştüğünün anlaşılması üzerine C. takibe alındı. Tahir C., İ.S (15) isimli şahısla birlikte Nurtepe Mahallesi’nde yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekiplerince sorgusu yapılan zanlı C., cinayeti Necattin Yorul’un eşine ilgi duyduğu için işlediğini itiraf ettiği öğrenildi. Yorul’u Güzeltepe Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi’nde bulunan top sahasına çağırdığını söyleyen C., aracın arka koltuğundan Yorul’un boğazını sıktığını kaydetti. Yanındaki İ.S.’nin bu sırada Yorul’u bıçakladığını söyleyen Tahir C., bıçağı daha sonra kendi eline alarak Yorul’u bıçaklamaya devam ettiğini kaydetti. Yorul’un cep telefonunu kibritle ararken aracın bir anda alev aldığını ileri süren C., araç yanınca bıçağı gömdüğünü ve olay yerinden uzaklaştığını itiraf etti.

Çıkarıldığı adliyede tutuklanan Tahir C., Bayrampaşa Cezaevi’ne gönderilirken, İ.S. ise yaşı küçük olduğu için Bakırköy Çocuk Islah Evi’ne gönderildi.