Taksim’de eylem: ROJ TV’ye dokunma

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonları protesto eden bir grup, Belçika Konsolosluğu’na üzerinde “Roj TV’ye dokunma” yazılı siyah çelenk bıraktı.

Belçika’da terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen geniş çaplı operasyonlarda yakalanan PKK/Kongra-Gel Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar ve yardımcısı Remzi Kartal çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. ROJ TV’nin bu ülkedeki stüdyoları da kapatıldı. PKK operasyonlarını protesto eden bir grup, Taksim Meydanı’ndan Belçika Başkonsolosluğu’na yürümek istedi.

Belçika’da PKK’ya karşı düzenlenen operasyonları protesto amacıyla Taksim Meydanı’nda toplanan bir grup Belçika Konsolosluğu’na yürümek istedi. Polis tarafından durdurulan grup İstiklal Caddesi’nde bir süre oturma eylemi yaptı. Polis, gruptan bir heyetin konsolosluk önüne siyah çelenk bırakmasına izin verdi. Grup, basın açıklamasının ardından olaysız olarak dağıldı.

Aybar ile Kartal tutuklandı

Bu arada, Belçika’da yürütülen geniş çaplı operasyonlarda yakalanan PKK/Kongra-Gel’in Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar ve yardımcısı DEP eski milletvekili Remzi Kartal’ın da aralarında bulunduğu 8 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer 14 zanlının ise sorgusunun ardından serbest bırakıldığı açıklandı