Taksim’de protesto

Taksim'de, kendilerine 'Anti Nükleer Cephe' adını veren bir grup, nükleer santralleri protesto etti.

Türkiye’de yapılması hedeflenen nükleer santralleri protesto etmek amacıyla kendilerine Anti Nükleer Cephe adını veren yaklaşık otuz kişilik grup, İstiklal Caddesi Galatasaray Meydanı’nda toplandı. “Nükleere inat yaşasın hayat, Nükleere hayır ” yazılı pankartlar ile yüzlerine gaz maskesi takan grup adına bir basın açıklaması yapan Hilal Kuvvetli, nükleer santrallerin patlamaya hazır birer saatli bomba olduğunu savundu. Kuvvetli, ” Ha anında patlaması için bomba atmışsın, ha yıllar sonra patlaması ve öldürmesi için santral yapmışsın, ne farkeder ” dedi. Anti Nükleer Cephe olarak nekleere karşı olduklarını kaydeden Kuvvetli, “Nükleerin bombasına da santraline de karşıyız. Ondan gelecek işe ekmeğe, güya odamızı aydınlatacak ışıga da her yerde her zaman karşıyız. ” şeklinde konuştu.

Kendilerinin doğmamış çocukların ve hayatı gasp edenlere karşı özgürlüğün cephesi olarak niteleyen Kuvvetli, Türkiye’de asla nükleer santral yapımına izin vermeyeceklerini ifade etti.

“İstersek engelleriz, Nükleere inat yaşasın hayat, Nükleerde hayır yok ” şeklinde sloganlar atangrup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.