Talaslilar 3 bayrami bir arada kutlayacak

KAYSERI - 19 Mayis Gençlik ve Spor Bayram'inda Kayseri'nin Talas Ilçesi'nde temeli atilan dogalgaz sebekesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami'nda vatandaslarin kullanimina açiliyor.

Baskana göre, dogalgaz kullaniminin ilçede bayram havasi olusturdugunu ve Cumhuriyet Bayrami ile Ramazan Bayrami’nin da arka arkaya gelmesinden dolayi ilçe halki 3 ayri sevinç yasayacak.

Baskan Rifat Yildirim, 29 Ekim Cumartesi günü Cumhuriyet Bayrami’nda Talas’a dogal gaz verilecegini duyurarak, yaklasan Ramazan Bayramiyla da birlikte ilçelerinde üç bayram bir arada yasanacagini ifade etti.

Yildirim, “Bilindigi üzere ilçemiz için dogal gaz daha önceden ihale kapsami disinda oldugu için gerçeklesmesi hayal olan bir hizmetti. Yaptigimiz yogun girisimler sonunda ilçemizi ihale kapsamina alinmasini saglayarak mayis ayinda HSV dogal gaz dagitim sirketi çalismalarina basladi. Dogal gazin ilçemize getirilmesinde emegini esirgemeyen Büyüksehir Belediye Baskanimiz Sayin Mehmet Özhaseki’ye ve HSV Dogalgaz Dagitim sirketi yöneticilerine tesekkür ediyorum. Bu gün dogal gaz gibi ilçemizin bir problemi kalmayip üstelik kullanima geçilmektedir” dedi.

Kayseri’nin ve özellikle de Talas’in havasinin giderek kirlendigi için dogal gaz hizmetine ihtiyaç duyuldugunu animsatan Yildirim, “Temiz havasi, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile bilinen Talas’da bu hizmetin kullanir hale gelmesi elbette bizleri memnun etmektedir. Modern Kentli yasamin vazgeçilmez nimetlerinden biri olan, ucuz ve kullanimi kolay olan dogal gazi halkimizin hizmetine sunarak ilçemizin en büyük sorunlarindan birini daha asmis bulunmaktayiz. Tabii ki ilçemizin bir kismina dogal gaz hatti dösendi. HSV Dogal Gaz Dagitim Sirketi Talas’in tamamini 3 yil içerisinde tamamlamayi planliyor” diye konustu.

Baskan, dogal gaz hatlarinin dösenmesinin ardindan yollarda meydana gelen tahribatlari kapatmaya basladiklarini, dogal gaz çalismalari sirasinda istemeden de olsa vatandaslara rahatsizlik verdiklerini için özür diledi.