Talesemi hastaları kuaförlük kursu alıp engelli öğrencileri traş etti

Mersin'in Tarsus İlçesinde Talasemi hastaları gördükleri kuaförlük kursu sayesinde zihinsel engelli çocukların saç tıraşlarını ve saç bakımlarını yapıyor.

Mersin’in Tarsus İlçesinde Talasemi hastaları gördükleri kuaförlük kursu sayesinde zihinsel engelli çocukların saç tıraşlarını ve saç bakımlarını yapıyor.

Tarsus’ta faaliyetini sürdüren Talasemi Derneği yöneticilerinin Halk Eğitim ve İş-Kur’un verdiği destek ile 4 ay önce açılan kuaförlük kursunda eğitim gören ve geçen süre zarfında kuaförlük deneyimi kazanan Talasemi hastalarından oluşan 11 kişilik kursiyer grubu Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören zihinsel engelli çocukların saç traşlarını ve saç bakımlarını yaptı.

Yapılan etkinlikte konuşan Tarsus Kent Konseyi Engelliler Komisyonu Başkanı Dursun Aslan amaçlarının engelli bireylerin meslek sahibi olarak üretken bir konuma gelmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Daha sonra konuşan İş-Kur Müdürü Mehmet Ali Çekerbiçer, vatandaşların bir çok alanda açılan kurslarda meslek sahibi olmaları için destek verdiklerini söyledi. Talasemi Derneği Başkanı Sefa Türkel de yaptıkları çalışmalar hakkında verdiği bilgide dernek üyelerinin daha önce toplumdan uzak kalmayı tercih ederken şimdilerde kendi işlerini kendilerinin görebileceği konuma geldiklerini ifade etti. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Tarsus Şubesi Başkanı Gülten İşcan da zihinsel engelli çocukların eğitimi konusunda yardımını esirgemeyen herkese teşekkür etti.