Tanju verdi veriştirdi

Hopdedik Ayhan'ın Radyo Klas'taki programına konuk olan eski ünlü futbolcu Tanju Çolak gerek medya gerekse milli takım teknik heyeti hakkında..

A2 milli takımının yardımcılığını aldım, torpilim Cemal Aydın’dı

“Yazık ki torpille iş buldum. Ama kriterime bak normalde orada olmam lazımken Haluk Ulusoy’u Cemal Aydın aradı. Sonra Fatih Terim’le görüştüm. Bana A2 Milli Takım yardımcılığını önerdi. Ben itiraz ettim, ‘Hocam çalışırsam sadece senin altında A Milli Takımda görev yaparım’ dedim. Ünal Karaman’ın altında asla çalışmam. Bu açıklamadan dolayı seni alnından öperim dedi. A2 Milli Takımın başına verdi.”

“Ben Tanju Çolak’ım, neden onlardan az para alayım? Ama buna rağmen bana verdiler 10 milyar, Ünal alıyor 25, Müfit alıyor 30, Oğuz alıyor 30 milyar para. Benim futbolum benim tarihteki yerim ortada. Benim altımdaki kişilerden neden az alayım. Hadi onu da geçtim büroya gidiyorum görev yazıyorum ret ret ret. 4 ay federasyonda öyle oturdum.”

Fatih Hoca beni tanımamazlıktan geldi..

“Bakıyorum bunlar yiyor içiyor. Çaylar, yemekler. Üretim yok tüketim çok. Onu da geçtim bir gün Antalya’ya teknik direktörlük kursuna gittim. Baktım aynı uçakta Fatih Hoca ve diğerleri. Fatih Hoca yarım ağız selam verdi. İndik dördü özel araca bindiler. A ben kaldım orada. Ne çağıran var ne de ne yapıyorsun diyen. Fatih Terim lider adam değil mi? Hiçbir şey söylemedi. Ben yıkıldım. Hemen Cemal Aydın’ı aradım. Ben yapamayacağım dedim. İstifamı verdim’ Çünkü beni o önerdi. Ben bilmem Haluk Ulusoy’u’ O da Haluk Ulusoy’a iletmiş, ‘Bir Tanju Çolak’ı milli takımda barındıramadınız’ demiş. Ben kıvırmıyorum kardeşim. Burada Fatih Terim içinde söylediklerim doğrudur.”

‘Şansal Büyüka ve Can Tanrıyar benim sayemde iş buldular’

“Ben 1997 yılında Şansal Büyüka ve Can Tanrıyar’ı Kanal D’den Show TV’ye transfer ettirdim. 15 gün sonra benimle ilişkilerini kestiler. Hadi bu transferi benim yapmadığımı söylesinler. Hepsi yaşıyor. Murat Saygı Bey orada. Tam 11 senedir benim sayemde oranın ekmeğini yiyorlar. Beni Can Tanrıyar aradı aracı olmamı istedi, Şansal aradı ‘Kralım, canım her şeyim, futbolu bırakıyorsun bu sağ taraftaki masa senin’ dedi.

Sormak istiyorum neden bana TV’ler kapalı. Ben hepsine yardımcı oldum. Ama neden bir Tanju Çolak ekranda değil. Hodri meydan’ Gelsinler konuşalım. Neden telefonlarıma çıkmıyorlar”

MEDYATAVA