Tanrıverdi eşya piyangosuna destek istedi

Malatyaspor Kulübü Başkanı Hikmet Tanrıverdi, kulübe maddi destek sağlamak amacıyla düzenlenen eşya piyangosuna ilgi beklediklerini kaydetti.

Başkan Tanrıverdi, Malatyaspor’un maddi olarak kendi ayakları üzerinde durabilmesi için çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirterek, eşya piyangosunun da Malatyapor’a destek vermek isteyen taraftarlar için iyi bir fırsat olduğunu kaydetti. Takımların kendi bütçeleriyle ayakta duramadıklarına dikkat çeken Tanrıverdi, “Süper Lig’deki takımlara baktığımızda takımın kaynaklarını nereden, ne şekilde aldığını görebiliyoruz. Ben iddia ediyorum Malatyaspor’un kaynakları ligde sadece 2-3 takımdan fazladır, 15 takımdan daha azdır. Biz buna rağmen yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla bunu götürmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kasım ayında aldıkları kararla eşya piyangosu ile ilgili hazırlık yaptıklarını ifade eden Tanrıverdi, “Ortam hazır olmadığı için bugünlere geldik. Sizde biliyorsunuz ki bu yük çok ağır. Sadece yönetim kurulunun kaldırabilmesi çok zor. Bir takım destekler almamız lazım. Biz şehrimizden ve Malatyalı hemşehrilerimizden çok fazla imkan alamadık, kullanamadık. Bu imkanları bugüne kadar kullanmak istemedik. Ama bugün bu imkanları kullanmak zamanıdır. Artık bu saatten sonra işin ekonomik boyutu ön plana çıkacak.” şeklinde konuştu.

Anadolu takımları içerisinde en az para konusunun konuşulduğu takımın Malatyaspor olduğuna değinen Tanrıverdi, gelinen noktada hep birlikte birşeyler yapılması ve herkesin karınca kararınca bu takıma destek vermesi gerektiğini kaydetti. Tribün gelirlerinin fazla olmadığına işaret eden Tanrıverdi, şunları söyledi: “2-3 bin bileti öğrencilere veya kamu kurumlarına dağıtıyoruz ki tribün dolsun. 3 bin 500 tane kombine bilet satmıştık. Kalan biletleri de 1 milyon 3 milyon gibi yani sonuçta stadın masrafını karşılayamayacak bedelle satıyoruz. Burada taraftarımızdan fazla fedakarlık istemedik. Neticede bu şehre takımın ciddi anlamda katkısı var, ekonomik anlamda da katkısı vardır. Ekonomik anlamda bu katkıyı taşıyan birimlerden de para almak gibi talepte bulunmadık. Ama bu eşya piyangosu ile bir miktarda olsa tüm Malatya’daki esnaf, işadamları ve taraftarlarımızdan destek bekliyoruz.”

Eşya piyangosunda bulunan hediyeler ise şöyle: 4 adet otomobil, 10 tane çamaşır makinesi, 10 adet buzdolabı, 20 tane televizyon, 100 tane elektrik süpürgesi, 300 adet de ütü var. Toplam 444 adet ikramiye var. 25 Mayıs’ta çekiliş yapılacak