Tantan: ‘PKK siyasallaştı’

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, terör örgütü PKK'nın siyasallaştığını söyledi.

Tantan, “PKK, Türkiye’nin her yerinde büyük marketler, büyük iş yerleri kurmakta, ekonomik, siyasi, idari hayatı ele geçirmektedir. 10 milyar dolarlık servete ulaşan PKK’yı siyasallaştırmak için herkes çaba sarf ediyor.” dedi.

ABD ve AB’nin Türkiye’ye yönelik dayatmalarını durdurmanın son derece basit olduğunu kaydeden Tantan şunları söyledi: “Yeter ki siz inanın. Sizi soyanları buraya, bu meydanlara getirin, yargılayın. Kimler sizi yıllarca aldattı, kimler sizin cebinizi çaldı, kimler sizin geleceğinizi çaldı, kimler hala aldatmaya devam ediyor. Bunları hepimiz biliyoruz. Bunları bu meydanlarda yargılamadığınız, hesap sormadığınız müddetçe hiçbir şekilde huzura kavuşamayacaksınız.”

Halkın birbirini sahiplendiği zaman iktidara geleceğini ifade eden Tantan, sağ, sol, din ve liberal eksenli ayrışmaların birer aldatmaca sözlerine ekledi. Tantan, ”Bugün küresel tefeci güç, Türkiye’yi, Türk ekonomisini öldürmüştür, mahkum etmiştir. Ama yerel bazda da ondan beslenen kirli güçler bizi çökertmektedir. Artık bunların ayrışması, bunlardan hesap sorma zamanı gelmiştir. Biz adaleti hakim kılacağız. Hiç kimsenin hakkımızdan gasp etmesine göz yummayacağız” şeklinde konuştu.