Taraftara sağduyu çağrısı

Bursasporlu futbolcular, 7 Aralık Cuma akşamı Atatürk Stadı'nda yapılacak Beşiktaş maçı öncesi taraftarlara ''sağduyulu olma'' çağrısında bulundu.

Takımın ikinci kaptanı İsmail Güldüren ve Cihan Haspolatlı, Özlüce Tesisleri’ndeki antrenman öncesi basın toplantısı düzenledi.

Yeşil-beyazlı takımın deneyimli savunma oyuncusu İsmail Güldüren, son haftalarda alınan galibiyetlerin, takım içindeki birlik ve beraberliğin pekişmesiyle kazanıldığını bildirdi.

Güldüren, Samet Aybaba’nın göreve gelmesinin ardından farklı gelişmelerin yaşandığına işaret ederek, ”Performansımız tavana vurdu. Sezonun ilk yarısında kalan maçlarımızı da kazanmak istiyoruz” dedi.

Sahalarında cuma akşamı karşılaşacakları Beşiktaş maçına iyi hazırlandıklarını belirten Güldüren, şunları söyledi:

”Bursa halkının ve taraftarının bizden ne istediğini iyi biliyoruz. Beşiktaş’ı yenecek güçteyiz. Bu gücümüz var. Taraftarımızdan sadece bizi centilmence desteklemelerini istiyoruz. Beşiktaş maçı 3 puan alınacak bir maç. Taraftarımız taşkınlık yapmasın. Ceza alarak sahamızın 3-4 hafta kapanmasını istemiyoruz.”

Cihan Haspolatlı da Beşiktaş maçına ”mutlak 3 puan” için çıkacaklarını kaydetti.

Hafta başından beri ortamı germek isteyenlerin bulunduğuna dikkat çeken Haspolatlı, ”Biz tribünlerde olay yaşanmasını istemiyoruz. Takım ve taraftar bir bütün olarak maçı kazanarak, yükselen formumuzu sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

Haspolatlı, ”Beşiktaş’ın gelecek hafta Şampiyonlar Ligi maçının olması oyunu etkileyebilir mi?” şeklindeki soruyu da şöyle yanıtladı:

”Biz, bunları düşünmüyoruz. Tabii onlar da Bursapor maçından puan kaybetmek istemeyeceklerdir. Geçtiğimiz hafta da 2 puan kaybettiler ama biz kendi işimize bakacağız. 3 puan almak için sahaya çıkacağız.”

En büyük korkularının hakem hataları olduğunu dile getiren Haspolatlı, ”Biz, çok yaşadık, ligdeki bir çok takım da yaşıyor ve etkileniyor. Hakem hatası olmazsa 3 puanın sahibiyiz” dedi.