Tarihi ilçe Harran’daki defile göz kamaştırdı

Şanlıurfa'da, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu'nun organizesiyle Harran Kültür Evi'nde, İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin hazırladığı 'Başlangıcın Sırrı Göbekli Tepe' adlı defile düzenlendi.

Şanlıurfa’da, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’nun organizesiyle Harran Kültür Evi’nde, İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin hazırladığı ‘Başlangıcın Sırrı Göbekli Tepe’ adlı defile düzenlendi. Gerçekleştirilen defilede geçmişten günümüze çeşitli motiflerin yer aldığı kıyafetler göz kamaştırdı.

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’nun organizesi, GAPSAN A.Ş’nin desteği ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde ‘Başlangıcın Sırrı Göbekli Tepe’ adlı defile düzenledi. Harran Kültür Evi’nde gerçekleşen defilede İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin hazırladığı eserler sergilendi. Şanlıurfa’nın binlerce yıllık medeniyet tarihinin renklerinin yansıtıldığı defilede dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe’nin yanı sıra Harran Kümbet Evleri, Halepli Bahçe Mozaik, Amazon Kadınları ve Soğmatar motiflerinin yer aldığı eserler tanıtıldı. Gerçekleşen defileye profesyonel mankenler Gizem Doğan ile Rukiye Gül de katıldı.

Harran’da düzenlenen defileye Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Harran İlçe Kaymakamı Selami Yazıcı, ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin, TMHGF Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, GAPSAN A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Göncü ile moda ve hazır giyim temsilcileri katıldı.