Tarihi Izmir Atatürk Lisesi’nde yangin çikti

IZMIR - Izmir Atatürk Lisesi'nde gece saat 01.30 siralarinda çikan yanginda bir kisi yanarak agir sekilde yaralanirken bir kisi de dumandan etkilendi.

Lozan Meydani’ndaki tarihi Izmir Atatürk Lisesi’nde çikan yanginda isçi Yüksel Altin yanarak yaralanirken diger isçi Mevlüt Aktas, dumandan zehirlendi. Yanginin lisenin yurt kismina siçramamasi olasi faciayi önledi. Binanin son katinda bir derslikte cilalama yapan Yüksel Altin’in (38) bulundugu yerde bir anda yangin çikti. Sigara izmaritinden çikmis olabilecegi tahmin edilen yanginda isçi Altin yaralandi. Ambulansla Atatürk Egitim ve Arastirma Hastanesi’ne kaldirilan Yüksel Altin’in vücudunda birinci derece yanik oldugu ve hayati tehlikesinin bulundugu kaydedildi.

Yangina müdahale eden diger isçi Mevlüt Aktas (30) ise dumandan zehirlendi. AKS 110 aracinda olay yerinde müdahale edilen Aktas’in durumun iyi oldugu ögrenildi. Yanginin binanin yurt kismina siçramadan söndürülmesi ise olasi bir faciayi önledi. Yangin sirasinda, Atatürk Lisesi’nin 100 ögrenci kapasiteli yurdunda tatil dolayisiyla 20 ögrencinin bulundugu belirtildi. Yurtta kalan ögrenciler ise yangin sirasinda bahçeye çikarildi.

Yanginla ilgili sorusturma baslatildi.