Tarkan Avusturya’yı coşturdu

Ünlü Türk pop yıldızı Tarkan, Avusturya'da yüzbini kişiyi çoşturdu.

Avrupa ülkelerinden her yıl yaklaşık 3 milyon kişinin katıldığı Tuna Adası Festivali 23-25 tarihleri arasında Tuna (Donau) adasında düzenleniyor. Festivalin en büyük sahnesi Wien Energie’de sahne alan Tarkan, İngilizce ve Türkçe şarkıları ile hayranlarına güzel bir gece yaşattı. Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Tarkan, konseri bitirdikten sonra istek üzerine iki defa sahneye geri dönerek sevilen şarkılarını söyledi.

Her yıl dünyaca ünlü birçok topluluk ve sanatçıyı Viyanalılarla buluşturan festivalde iki binden fazla sanatçı, 500 saatten fazla canlı konser ve gösterilerle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Festivale, yurtiçi ve yurtdışında ses getiren müzikal projeler ile alanında ün yapmış sanatçılar katılıyor. Bu yılki festivalde Tarkan’ın yanı sıra Christina Stürmer, Wolfgang Ambros, Mel C ve Bob Sinclar da yer alıyor.

Avusturya Sosyal Demokratlar Partisi’nin (SPÖ) 23 yıldır organize ettiği Tuna Adası Festivali programında su sporları, çocuklar için düşünülmüş çeşitli aktivitelerin yanı sıra stand-uplar ve üç gün boyunca hazırlanan dev sahnelerde 500 saatten fazla verilecek konserler yer alıyor. Programda müziğin her rengine yer veriliyor: pop, rock, hip-hop, blues, world music.

—Rakamlarla festivalden ilginç bilgiler—

22 sahne

6.5 km festival alanı

2,000 sanatçı

300’den fazla müzik -tiyatro grubu

250 stand

230 ofis ve kamp konteyneri

130 kamp çadırı

6 danışma merkezi

40 km kablo

310 mobil WC

1 Mega Havai fişek gösterimi

4.521 m bariyer

1000 gönüllü 3 gün boyunca festivalin problemsiz geçmesi için ter dökecek

200 teknik eleman her an hazır bulunacak