Tarkan Bulgar hayranlarını coşturdu

Türk pop yıldızı Tarkan Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da tıklım tıklım dolan Kış Sarayı Spor Salonu'nda verdiği konserde Bulgar ve Türk hayranlarını coştururdu.

Kız arkadaşı Bilge Öztürk ile birlikte Bulgaristan’a gelen Tarkan’ın dün gece verdiği konsere yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Yaklaşık 2 saat süren konsere Türk hayranlarının da katıldığı görüldü. Konsere Kırcali, Haskovo, Tırgovişte, Silistra ve Şumen gibi Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerden birçok hayranı geldi.

Konserde tanınmış eski şarkılarının yanısıra yeni ingilizce albümünden de altı parça seslendiren Tarkan, Sofya’ya yeni çıkarttığı Come Closer adlı ingilizce albümünü tanıtmak amacıyla geldiğini söyledi. Konsere katılımın az olcağı endişe ile çıkan Tarkan, yoğun katılımı görünce hayranlığını gizlemeyedi. Hayranlarından büyük ilgi gören Tarkan, konseri tamamlamasına rağmen yoğun talep üzerine iki kez sahneye geri dönmek zorunda kaldı.

Tarkan, iki yıl önce Opet – Aygaz şirketinin Bulgaristan’daki ilk benzin istasyonunun açılışına katılmak için de Sofya’ya gelmiş ancak konser vermemişti.