Tarkan’dan 400 bin YTL’lik playback şoku

Tarkan Kuşadası'nda bir kulübün açılışında sahne aldı. 40 dakikalık konser için 400 bin YTL alan megastar, şarkıları playback okuyunca seyirciler isyan etti.

Kuşadası Yılancı Burnu’nda yer alan bir kulübün açılışı önceki gün Tarkan konseriyle yapıldı. Ünlü sanatçı gazetecilerin fotoğraf çekmemesi için 18 kişilik özel koruma ekibiyle mekana geldi. 500 kişilik özel davetli grubuna şarkılarını söyleyen Tarkan bu konser karşılığında tam 400 bin YTL aldı. Ancak genç sanatçı iddialara göre, orkestrası geldiği halde sahnede playback yaptı. Üstelik konser sırasında şarkıların bulunduğu cd 1-2 defa takılınca seyirciler duruma isyan etti.

DÜNYA STARINA HİÇ YAKIŞMADI

Mekanın işletmecileri Christakis Elias Michael ve Kerem Bozkurt megastarın sahnede canlı performans göstermemesine oldukça sinirlendi. İşletmeciler “40 dakika için rekor bir fiyat ödedik. Anlaşmamızdan 5 dakika bile fazla sahnede kalmadı. Üstelik orkestrasını çıkarmayarak ödediğimiz paradan daha fazla kâr yapmış oldu. Dünya starı olarak gösterilen birisine bu davranışlar hiç de yakışmadı. Bizden haksız para kazanmış oldu” dedi. Konser sonrası izleyiciler “Bize saygısızlık yaptı. Onu görmek için nerelerden geldik. Olacak iş değil. Şarkıları elinde mikrofonla söyler gibi yaptı” diyerek isyan etti.

Batuhan ÖZKARDEŞLER