Tarkan’ın ağabeyi borç yüzünden kaçmış

Ünlü şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nun Afganistan'da kayıplara karışan ağabeyi Hakan Tevetoğlu'nun kaçırılmadığı öğrenildi.

Afganistan’ın başkenti Kabil ve kuzeydeki Mezar-ı Şerif kentlerinde 2,5 yıldır faaliyet gösteren ‘Sistema’ adlı şirketin ortaklarından Hamit Zaher, Cumartesi gecesinden bu yana kendisinden haber alınamayan Hakan Tevetoğlu’nun durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Zaher, Kabil’deki bürosunda CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, ünlü şarkıcı Tarkan Tevetoğlu’nun ağabeyiyle 11 aydan beri Kabil’de birlikte iş yaptıklarını ifade etti. Ortağı Hakan Tevetoğlu’nun ortadan kaybolmasıyla birlikte çok endişelendiklerini vurgulayan Hamit Zaher, Tevetoğlu’nun İstanbul’daki eşini aradığını ifade ederek, “İyi olduğunu ve Kabil dışında bir yerde bulunduğunu söylemiş” dedi.

Şirketin borçlarının olduğunu söyleyen Hamit Zaher, “Hakan Bey’in böyle bir şey yapması hepimizi endişelendirdi, hepimizi üzdü” sözleriyle sitemde bulundu. Hakan Tevetoğlu’nun ortadan kaybolmasıyla alacaklıların paniklediğini ifade eden Zaher şöyle konuştu: ” ‘Borç yüzünden kaçtı’ desem doğru olur mu, bilmiyorum. Ama durum onu gösteriyor. Kaçma yolu, çok mantıklı bir yol değil. Şu anda sırası değildi”