Tarkan’ın kanında yok yok!

Şarkıcı Tarkan’ın kan ve idrarından alınan örneklere yapılan ’uyuşturucu’tahlilinin sonuçları belli oldu.

Adli Tıp, Megastar’ın kan ve idrarında esrar, kokain ve bazı kimyasallar tespit etti.

İstanbul Narkotik Polisi’nin 26 Şubat’ta yaptığı uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Tarkan, polisteki sorgusunda uyuşturucu kullandığını kabul etmiş ve “Pişmanım” demişti.

Savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakılan Megastar’ın gözaltındayken test için Adli Tıp Kurumu’na gönderilen kan ve idrar örneklirinin sonucu belli oldu. İstanbul Adli Tıp Kurumu’nca yapılan testlerde, Tarkan’ın kan ve idrar örneğinde esrar, kokainin etken maddesi Coca bitkisi ve bazı kimyasalların kalıntıları bulundu.

9.5 yıla kadar hapis istenebilir

Bu arada Tarkan’ın dinlemeye takılan görüşme kayıtlarında, işadamı M.E. ile uyuşturucu madde teminiyle ilgili birçok görüşmenin olduğu öğrenildi. Tarkan’a uyuşturucuyu şoförünün getirdiği de belirlendi.

Savcılık görevsizlik kararında belirtilen suçlardan iddianame hazırlarsa, uyuşturucu kullandığını itiraf eden Tarkan ve aynı operasyonda gözaltına alınan 10 kişi hakkında ‘birbirlerine uyuşturucu temin etmek ve kullanmak amacıyla uyuşturucu satın almak ile bulundurmak’tan 3.5-9.5 yıla kadar hapis istenebilecek.