Tarsus İdmanyurdu ilk maçını Burhanettin Kocamaz tesislerinde oynayacak

Tarsus İdmanyurdu'nun, Kartalspor maçını Tarsus Şehir Stadı'nda oynamak için federasyona yaptığı başvuru, fiziki şartların yetersizliği nedeniyle kabul edilmedi.

Tarsus İdmanyurdu’nun, Kartalspor maçını Tarsus Şehir Stadı’nda oynamak için federasyona yaptığı başvuru, fiziki şartların yetersizliği nedeniyle kabul edilmedi. Bu nedenle Tarsus ilk maçını Kırklarsırtı’nda bulunan Burhanettin Kocamaz tesislerinde oynayacak.

Kulüpten yapılan açıklamada, bu haftaki Kartalspor maçının Burhanettin Kocamaz Stadında oynanacağının kesinleştiği belirtildi. Federasyona yapılan müracaatın fiziki yapının yetersizliği nedeniyle uygun görülmediğinin aktarıldığı açıklamada, “Sporseverleri yeni sezonun ilk maçı olan Kartalspor ile oynayacağımız resmi müsabaka için takımı desteklemek üzere pazar günü saat 16.00’da stada bekliyoruz. İki aydır yoğun bir çalışma süreci geçiren takımımız bu hafta sonu itibariyle Kartalspor maçına hazır ve moral düzeyi en üst seviyede olacaktır. Sezon başından beri çalışmalarda hastalık ve sakatlıkların fazla olmaması iyi bir çalışma ortamıyla lige hazır hale gelmemiz ayrıca bizi sevindirdi. Seyirci ve taraftarlarımızın desteği ile maçı kazanmak ve sezona yüksek moralle girmek istiyoruz. Teknik ekip ve futbolcularımıza güvenimiz tam. Onlarda sahaya çıkıp arzulu ve istekli disiplin içerisinde maçı kazanmak için tüm güçlerini koymaları gerekiyor, bunu da yapacak kalite ve güce sahip olduklarını biliyoruz” denildi.