Tarsus’ta okuma salonunda bin kişilik aşure dağıtıldı

Tarsus Eğitimciler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından açılan okuma salonlarında bin kişiye aşure dağıtıldı.

Tarsus Eğitimciler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından açılan okuma salonlarında bin kişiye aşure dağıtıldı.

Eczacı Ahmet Tevfik Uzun Okuma Salonunda düzenlenen aşure dağıtım programa AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Türkmen, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Dernek Başkanı İsmail Türkmen, 5 mahalledeki okuma salonlarında maddi durumu yeteriz bin öğrenciye eğitim verdiklerini belirtti. Geçen yıl okuma salonuna gelen 150 sekizinci sınıf öğrencisinden 139’unun çeşitli liselere yerleştiğini aktaran Türkmen, “Bu çok büyük bir başarıydı. Eczacı Ahmet Tevfik Uzun Okuma salonun açılmasına vesile olan milletvekilimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, kendi adını taşıyan bu okuma salonunda bulunmaktan memnun olduğunu belirterek, Muharrem ayının güzelliğinden bahsetti. Konuşmasının devamında okuma salonlarında çalışan öğretmenleri kutlayan Milletvekili Uzun, “Hafta sonunu ailesiyle, çocuklarıyla geçirmeyip okuma salonlarında öğrencilerin yetişmesi ve hayata hazırlanması için geçiren öğretmenlerimiz var. Onlar gelecekte gurur duyacağımız çocukları yetiştiriyor. Hepsine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve konuklara aşure ikram edildi.