Tartistigi kocasini kasigindan biçakladi

ESKISEHIR'de, 32 yasindaki Mustafa Ileri, bir süre önce bosanmak için mahkemeye basvuran ayri yasadigi esi 30 yasindaki Mukaddder Ileri tarafindan yasadiklari tartismanin ardindan kasigindan biçaklandi.

Olay, saat 10.00 siralarinda Sirintepe Mahallesi, Metiner Sokak’taki evde meydana geldi. Bir magaza tezgahtar olarak çalisan Mukadder Ileri, bir süre önce siddetli geçimsizlik nedeniyle esi Mustafa Ileri’den bosanmak için mahkemeye basvurdu, ayri ev tutup yalniz yasamaya basladi.
Bu sabah esinin evine gelen ve bir süredir issiz oldugu ögrenilen Mustafa Ileri, bosanma davasiyla ilgili konusmak istedi. Konusma sirasinda Mukadder Ileri ile esi Mustafa Ileri arasinda tartisma çikti. Tartisma kavgaya dönüsünce Mukadder Ileri, eline geçirdigi biçagi esi Mustafa Ileri’nin sag kasigina sapladi.

SOKAKTA YARALI BULUNDU
Biçaklanan Mustafa Ileri yarali halde evden disari çikti. Komsularinin durumu polise bildirmelerinden sonra Mustafa Ileri eve 500 metre uzakliktaki Köyyolu Sokak içerisinde yarali halde bulundu. Mustafa Ileri, çagirilan ambulansla Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldirildi.
Olaydan sonra eve giden polisler Mukadder Ileri’yi gözaltina aldi. Mukadder Ileri, “Esimle aramizda geçimsizlik vardi. Bu yüzden bosanma davasi açmistim. Bir süredir ayri oturuyorduk. Sabah eve geldi. Aramizda bosanma konusunda tartisma çikti. Kavga ettik. Onu biçakladim” dedi.
Esi tarafindan biçakla yaralanan Mustafa Ileri hastanede tedavi altina alindi. Olayla ilgili sorusturma sürdürülüyor.