Taş attıkları polisten kupa aldılar

Adana'da genelde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden göç eden çocukların eğitim gördüğü okullarda birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla düzenlenen futbol turnuvasında final maçlarını polis hem izledi, hem de kupalarını verdi.

Protesto olaylarıyla sıkça anılan Seyhan’a bağlı Şakirpaşa’da düzenlenen futbol turnuvasına 13 okuldan 8’i iştirak etti. İlk kez düzenlenen turnuvaya gençlerin ilgisi ise büyüktü.

Karşılaşmalar çekişmeli ve zevkli geçti. Arkadaşlarını tel örgülerden tezahüratla motive eden çocukların maçı nefes kesti. Turnuva, Şakirpaşa Polis Karakolu’na 50 metre uzaklıkta Olimpiyat Halı Sahada organize edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü 9. Koordinatör Eğitim Bölgesi’nin ilk defa organize ettiği turnuvanın final karşılaşmasını Seyhan Belediyesi İlköğretim Okulu, Şakirpaşa İlköğretim Okulu’nu 6-4 yenerek şampiyon oldu. Turnuvanın üçüncülüğünü ise Milli Mensucat İlköğretim Okulu elde etti.

Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 161. Yıldönümü’nün kutlandığı günlere isabet etmesi ise turnuvaya ayrı bir anlam yükledi. 9. Bölge Eğitim Koordinatörü Veli Topal, bu turnuvayı her sene düzenleyeceklerini belirtirken, turnuvanın bölgede öğrencilerin birbiriyle kaynaşması, eğitimin kalitesinin artmasına katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Turnuvaya katılan Seyhan Belediye İlköğretim Okulu öğrencileri de, çok güzel bir turnuva ve düzenleyenlere teşekkür etti. Seyhan Belediyesi İlköğretim Okulu Müdürü Bilal Yavuz, çocukların enerjilerini futbola vermeleri, stres ve sıkıntılarını gidermelerine, rahatlamalarına vesile olduğunu kaydetti.

Şakirpaşa Karakolu Emniyet Amiri Soner Eroğlu da duygularını şöyle özetledi; “Çok güzel organizasyon. İlk önce okul müdürlerine teşekkür ediyoruz. Katkımız olduysa, öğrencilerle bir şeyler yapabildiysek ne mutlu bize. Turnuvayı Şakirpaşa İlköğretim Okulu düzenledi, bizleri davet etti. Bundan dolayı gurur duyuyoruz. Polis gününe denk getirilmesinden dolayı mutluyum. Bölgenin gençleriyle bir arada olmaktan dolayı sevinçliyiz.”

Final müsabakaları sonunda şampiyon Seyhan Belediyesi İlköğretim Okulu’na kupasını Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Katlan, Şakirpaşa Polis Merkezi Sorumlu Amiri Oktay Çelik final maçını izledi. Şakirpaşa Karakolu da başarılı takımları çiçekle ödüllendirdi.