‘Taşar çok renkli bir siyasetçiydi’

Murat Başesgioğlu, trafik kazasında hayatını kaybeden eski Bakan Mustafa Taşar'ın çok renkli siyasetçi olduğunu belirtti.

Bakan Başesgioğlu, Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altında bulunan Mustafa Taşar’ın eşi ve kızını ziyaret etti. Başesgioğlu, “Üzüntümüz sonsuz” diyerek başladığı konuşmasına, Taşar’ın çok renkli bir siyasetçi olduğunu ve herkese yardım için çırpınan bir kişi olduğunu kaydetti. Başesgioğlu, Taşar’ın millete ve devlete büyük hizmetleri olduğunu belirterek, ailesine ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Anavatan Partisi Genel Başkan Erkan Mumcu da, Taşar’ın ailesine ve Türk milletine başsağlığı dileğinde bulundu. Mumcu, Taşar’ın eşinin durumunun iyi olduğunu ve durumu ciddiyetini kuruyan kızında umut verici gelişmelerin olmasının kendilerini sevindirdiğini vurguladı.

Mumcu, Taşar’ın hayatını kaybettiği çevre yolunda daha önce 19 kazanın olduğuna işaret etti. Mumcu, şu anda bunun polemiğini yapmak istemediğine işaret ederek, ihmal ve insan hatalarından insanların hayatını kaybetmesinin üzücü olduğunu vurguladı.

Hastaneye Taşar’ın çok sayıda seveni ve siyasetçi akın etti. DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük ve TBMM Başkanvekili Sadık Yakut da hastaneye gelerek Taşar’ın yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Mustafa Taşar’ın bir ay önce Burdur’a vatani görevini yapmak için giden oğlu Emre Taşar’ı ziyarete gittiği belirtildi. Emre Taşar da Burdur’daki birlğinden izin alarak hastaneye geldi. Emre Taşar, bir süre hastanede kaldıktan sonra ayrıldı.

Taşar’ın geçen yıl hayatını kaybeden kardeşinin yanında kendisi için mezar yeri ayırttığı belirtildi.