Tasarımı gençler için yapıldı

İtalyan otomotiv devi Fiat’ın yeni spor modeli Grande Punto, özellikle genç müşteri kitlesinden büyük ilgiyle karşılaştı.

Türkiye’de Fiat marka otomobillerin üretimini gerçekleştiren Tofaş’ın İcra Kurulu Direktörü Alfredo Altavilla, Grande Punto’nun güzel tasarımı, sağlamlığı, motoru ve farklı versiyonlarıyla küçük araçlar segmentinde Türkiye’de yeni moda olacağına inandığını söyledi. Kısa sürede ulaşılan başarının kendilerini hayli heyecanlandırdığını kaydeden Altavilla, Grande Punto’nun Fiat markasının yeni kahramanı olacağını iddia etti. Grande Punto’nun sadece kısa vadede Fiat’ın satışlarını artırmakla kalmayıp, aynı zamanda Fiat markasının dönüşümünde hayati rol oynayarak daha genç, sportif kitlelere hitap edilmesini sağlayacağını belirten Altavilla, şöyle devam etti: “Grande Punto kullanıcılarının yaş ortalaması 35’in altında ve özellikle kadın müşterilerin sayısı giderek artıyor. Şunu ifade edebilirim ki Grande Punto, ihtiyacımız olan genç ve taze kanı pompalamaya başladı. Grande Punto, Fiat markasının parlak geleceği için büyük bir adım.” Grande Punto’nun tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşan Altavilla, yeni model aracı satın alan 2 bin kişiden bin 200’ünün daha önce hiç Fiat kullanmadığını da sözlerine ekledi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç da Avrupa’da büyük beğeniyle karşılanan yeni modelin Türkiye’de de aynı ilgiyi göreceğine inancının sonsuz olduğunu söyledi. Aracın tasarımı, gücü ve güvenlik standartları ile ciddi bir rekabetin sürdüğü otomotiv sektöründe rakiplerinin önüne geçeceğine inandığını dile getiren Koç, ürüne imza atan ekibi kutladı. Koç Topluluğu olarak pek çok alanda olduğu gibi otomotiv sektöründe de verimli bir yıla imza attıklarını belirten Koç, “Bu başarıda Fiat ve Koç arasındaki güçlü işbirliğinin rolü büyüktür.” dedi. Tofaş’ın bu yıl da gurur kaynakları olduğunu ifade eden Koç, şunları söyledi: “Bu haklı gururun en önemli nedenlerinden biri Fiat’ın dünyadaki 4 büyük üretim merkezinden birini Tofaş’ın oluşturması ve binek araç segmentinde üretimini her yıl daha da artırmasıdır. Bunun sonucunda Tofaş sektöründe dinamik yaklaşımın temsilcisi olarak pazar payını her geçen yıl ileriye taşıyor.” Koç, iç piyasada sektörün en önemli oyuncularından biri olan Tofaş’ın Türkiye’nin en büyük otomotiv üreticisi olmasını gelecek yıl için doğal hedef olarak tespit ettiklerini kaydetti. Koç-Fiat ortaklığının Türk otomotiv sektörüne sağlayacağı katkının, ülke ekonomisinin gelişimine önemli etki yapacağını belirten Koç, topluluk olarak da kendilerini global oyuncu olma hedefine bir adım daha yaklaştıracağını söyledi.