Tasarruflu ünlüler

Kimi ünlü tasarruf için dizel otomobil kullanıyor, kimi ucuz kıyafet alıyor, kimi dışarıda yemek yemiyor, kimi de elektrik ve suyu dikkatli harcıyor...

Ünlülerin her zaman çok kazanıp çok harcadığı sanılır. Oysa onlar da daha az harcamak için kendilerine göre bazı kurallara dikkat ediyor. Ünlüler nasıl mı tasarruf ediyor? İşte cevabı…

GÖKSEL ARSOY: Ben tasarrufu sade bir yaşamı seçerek yapıyorum. Dizel bir arabam var. Tutumluyumdur ama sağlık için de parayı asla ve asla umursamam. Ayrıca dövize yatırım yaparım.

TÜLİN ŞAHİN: Şaşalı bir hayat yaşamam. Geleceğe yönelik yatırımlarım var. Kredi kartlarını da bilinçli kullanırım.

TAMER KARADAĞLI: Harcamalarıma dikkat ediyorum. Tabii ki evimde elektrik ve suya dikkat ederim. Neden boş yere gitsin ki? Para saygınlık kazanmanın en ucuz yoludur. Dostlarım, ailem ve sevdiklerim adına umursamam parayı. Maddiyat yerine, maneviyata yatırım yapıyorum.

FATOŞ SEĞMEN: Tasarrufu kıyafet açısından ele alırsak bütün kıyafetimi farklı kombinlerde kullanmayı seviyorum. Ayakkabılarımı lostraya gönderiyorum, tamir ettiriyorum. Makyaj ve giyim için çok harcıyorum ama örneğin yeni çıkan bir makyaj ürününü hemen almıyorum. Önce kullandığımı bitiriyorum, bittikten sonra alıyorum. Dışarıda pek yemek olayına girmem. Ev eşyalarım içinse bin kere düşünüp, bir kere alıyorum. Bir odadan çıkarken, ışığı kapatırım. Geleceğe yönelik mülk alarak yatırım yapıyorum.

DOĞA BEKLERİZ: Marka düşkünlüğüm yok. Şıksa her yerden alırım. Millet 500 YTL’ye kazak alır. Ben bu paraya 5 parça eşya alıp yine de şık olurum. Odadan çıkarken mutlaka ışıkları kapatırım. Boş yere su akıtmam. Gayrimenkule yatırım yapıyorum. Durduk yere giden paraya acırım.

HANDE SUBAŞI: Paramı dikkatli harcarım. Kıyafete çok fazla para harcamam. Açıkcası bir şeye değerinden çok para vermem. Geleceğim için ilerde bir ev almak istiyorum.