Taşkent’te moda rüzgarı esti

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te ilk kez düzenlenen moda haftasında moda rüzgarı esiyor.

Hafta dolayıysa başkent Taşkent’te “Özkorkazma Merkez” salonunda düzenlenen ve genç moda ve dizayn ustaları tarafından tasarlanan birbirinden ilginç ve göz kamaştırıcı kıyafetler ilgi odağı oldu. Değişik türedeki çalışmalar kapsamında tasarlanan koleksiyonlarda ilginç çizgi ve renkler ön plana çıktı.

Taşkentlilerin büyük ilgi gösterdiği defilelerde, moda alanında emek sarf eden ve kendilerini bu sahaya veren genç bay ve bayan tasarımcıları değişik çalışmalarına yer verildi.

Davetlilerin büyük ilgi gösterdiği renkli defile, Özbek yaşam tarzından modaya uyarlanan koleksiyonunda bir mankenin çıktığı podyumda davetlileri selamlaması ile son buldu.

Bu arada defile gösterimi sırasında erkeklerden oluşan bir grubun sunduğu akrobatik dans gösterisi ise adeta nefesleri kesti. Başarılı hareketlerle sunulan gösteri davetlilerden büyük alkış aldı.

14 Kasım’da başlayan moda haftası 19 Kasım’da son bulacak. Moda haftası çerçevesinde yarın ise Özbek milli bay ve bayan kıyafetlerinden esinlenerek genç modacıların tasarımlarıyla hazırlanan koleksiyonlar sergilenecek.