Taşra Kabare’ye bu hafta iki önemli müzisyen geliyor

Kadıköy'ün yeni eğlence ve sanat merkezi Taşra Kabare bu hafta iki önemli kadın müzisyeni ağırlıyor.

Geçen yıl çıkardığı ilk albümü ‘Sabah’ ile “yılın en iyi albümleri” listesinin vazgeçilmez ismine dönüşen Nilipek., Çarşamba akşamı müziğiyle düş diyarında yolculuğa çıkarıyor; “Oktavlar arasında dolaşan taş plak sesli kadın” Sema Moritz de Cumartesi gecesi “Efsane Hanımlar”a sahnede hayat veriyor! Pazar gecesi ise küçük İskender, hınzır ve aykırı şiirlerini Taşra Kabare Akustik Sahne’de okuyor.

Kadıköy’ün yeni eğlence ve sanat merkezi Taşra Kabare’de akustik konserler devam ediyor. Taşra Kabare Akustik Sahne’nin bu haftaki müzik konukları ise; indie, rock ve akustik pop arasında salınan şarkılarıyla dinleyenleri huzur, hüzün ve mutluluk arasında götürüp getiren Nilipek. ve eleştirmenlerce “Oktavlar arasında dolaşan taş plak sesli kadın” olarak tanımlanan Sema Moritz olacak. Taşra Kabare’de Pazar günü ise sahneye Türkiye edebiyatının hınzır, yırtık ve aykırı şairi küçük İskender çıkıyor.

Nilipek. ile düş diyarında

Soundcloud üzerinden yayınladığı şarkılarla kısa sürede dikkatleri çeken, ardından YouTube’ta yayınlanan akustik kayıtlarıyla hayran sayısını artıran Nilipek., geçtiğimiz yıl yayınlanan ilk stüdyo albümü ‘Sabah’ ile eleştirmenlerden tam not alarak “yılın en iyi albümleri” listesinin vazgeçilmez ismi olmuştu. Huzur veren vokalinin yanı sıra sempatik, neşeli, mutlu ve optimist sahnesiyle özgün bir performansa imza atan Nilipek., 26 Ekim Çarşamba gecesi dinleyenleri adeta düş diyarına sürükleyecek.

“Efsane Hanımlar” hayat buluyor

29 Ekim Cumartesi ise Taşra Kabare Akustik Sahne, Sema Moritz’in “Efsane Hanımlar” konserine evsahipliği yapacak. Sema Moritz, 1895 – 1940 arası İstanbul'da sahne almış kadın şarkıcıların söylediği tangolar, fokstrotlar, valsler, operetleri yorumladığı “Efsane Hanımlar” projesinde, Seyyan Hanım’dan Afife Hanım’a, Mürşide Hanım’dan Deniz Kızı Eftalya’ya, pek çok kadın şarkıcıya Taşra Kabare’de hayat verecek.