Tataristan Cumhurbaşkanı Türk heyeti kabul etti

Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın St. Petersburg ziyareti öncesi Rusya ve Türkiye arasında kültürel ve sosyal alanda ilişkileri organize edildiği Toplumsal Forum toplantıları yapılıyor. Bozkır Türkiye adında Forum’a eş başkanlık yapıyor.

Tataristan’ın başkenti Kazan’da yapılacak Türk-Rus Toplumsal Forumu çerçevesinde düzenlenen görüşmede forum Eşbaşkanı Bozkır’ın başını çektiği Türk heyeti hazır bulundu. Buluşmada, Tataristan Cumhurbaşkanı danışmanı Radik Gimatdinov ve Tataristan Devlet Konseyi Başkan Yardımcısı (yerel parlamento) Rimma Ratnikova katıldı.

Tatar Cumhurbaşkanı Minnihanov, Türk-Rus ekonomik ilişkileri bağlamında Türkiye Cumhuriyeti ve Tataristan arasında karşılıklı ilişkilerin arttığını kaydetti. Taraflar ikili işbirliğinin gelecek perskpetifini de ele aldı.

Bozkır, Pazar günü Kazan’da düşen ve aralarında Minnihanov’un oğlunun da yer aldığı 50 kişinin yaşamını yitirdiği uçak kazası nedeni ile Tatar lidere başsağlığı diledi.