“Tatil Kitabı” filminin galası Silifke’de yapıldı

''Tatil Kitabı'' adlı filmin galası, Mersin'in Silifke ilçesinde gerçekleştirildi.

Seyfi Teoman’ın yönettiği, yapımcılığını Yamaç Okur ve Nadir Öperli’nin yaptığı, Silifkeli bir limon tüccarı ve ailesinin yaşamını konu alan, İstanbul Film Festivali’nde “En iyi senaryo” ve “En iyi film” ödüllerini alan “Tatil Kitabı”nın galası, Silifke Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Yapımcı Nadir Öperli, galada yaptığı konuşmada, Silifke’nin bir narenciye cenneti olduğunu ve bölgede yetişen bu ürün ile ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla bu filmi çektiklerini kaydetti.

Filmdeki oyuncuların da halkın arasından seçildiğini ifade eden Öperli, şöyle devam etti:

“2007 yılı eylül ayında gerçekleştirdiğimiz çekimlerde, Silifke Kalesi, Silifke Devlet Hastanesi, Gazipaşa İlköğretim Okulu, Narlıkuyu Jandarma Karakolu, İlçe Jandarma Komutanlığı, Silifke Meydanı, Silifke merkezi ve civarında yer alan çeşitli yol ve sokaklar, emekli öğretmen Halil Doğan’ın evi, Akkum Plajı, Belediye Çay Bahçesi, Taşköprü ve Göksu üzerindeki diğer köprüler, Merkez Alaaddin Cami, Sait Kasap, Uzman Kırtasiye, Silifke Otogarı, Mutlular Petrol Ofisi Benzin İstasyonu gibi mekanları kullandık.

Çekimlerde desteklerini esirgemeyen Silifke Kaymakamı Ahmet Beyoğlu, Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, Belediye Kültür Müdürü Lütfi Uğur, ilçe halkı ve diğer daire amirlerine teşekkür ediyoruz.”

Filmin gösteriminin ardından düzenlenen törende, yönetmen Teoman’a plaketi Kaymakam Beyoğlu tarafından verilirken, yapımcı Nadir Öperli’ye Belediye Başkanı Öngel, galada bulunamayan Yamaç Okur’un plaketini ise filmin başrol oyuncusu Osman İnan’a MHP Mersin Milletvekili Kadir Ural verdi. Galaya, oyuncular ve film ekibi ile vatandaşlar katıldı.