Tatil parasıyla kiralık katil tuttu!

Kiralık katil adaylarından biri korkup polise konuşunca cinayet planı ortaya çıktı ve 19 yaşındaki Ilena Moretti cinayet suçlamasıyla tutuklandı.

Genç kız, 43 yaşındaki babası Rodolfo’dan tatil için New York’a gitmek üzere 5 bin euro istedi. Ama parayı tatil için değil, iki kiralık katil tutmak için kullandı.

Tuttuğu adamlardan biri 26 yaşındaki Alex Grantana idi. Ruhsal sorunları olduğu belirtilen Alex, Rodolfo’yu iki ay önce bıçaklayarak öldürmeye çalıştı. Ama karate uzmanı fabrika işçisi baba, gencin hakkından geldi. Alex Grantana polise kurbanını tanımadığını, ona saldırdığını çünkü ‘tipini beğenmediğini’ söyledi ve duruşmasına dek kefaletle serbest bırakıldı. Baba Moretti, Luzzara’daki evinin yakınında gerçekleşen olayı elinden ve sırtından aldığı hafif yaralarlarla atlatırken, kızı vazgeçmemekte kararlıydı.

Geçen hafta babasına ABD’de olduğunu söyleyerek, tren istasyonunda bulduğu Kuzey Afrikalı bir göçmene cinayeti teklif etti. Babasının yaşadığı evi gösterdi ve onu nasıl öldüreceğini anlattı. Ama göçmen polise gidip her şeyi anlatınca planları bir kez daha başarısız oldu.

Polis genç kızın yanı sıra Moretti’nin eşi Claudia’yı, Ilena’nın arkadaşı Davide Giorgi’yi de gözaltına aldı.

İtalyan televizyonuna konuşan baba Moretti, “Hala inanamıyorum. Ona New York’ta arkadaşlarıyla tatil yapması için para verdim. Onun arkadaşlarıyla birlikte olduğunu sanıyordum. Ama polis bana bütün bu zaman içinde onun bir arkadaşının yanında kaldığını ve beni öldürmesi için birini kiraladığını söyledi” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, polis genç kızın babasını neden öldürmek istediğini araştırıyor.