Tatlises Kuzey Irak’ta yogun ilgiyle karsilandi

ERBIL - Kuzey Irak'ta bir dizi konser verecek olan ünlü sanatçi Ibrahim Tatlises, Habur sinir kapisindan Irak topraklarina giris yapti.

Türkiye-Isviçre maçini izlemek için televizyon aradi

Buradan araç konvoyuyla yemek yemek için bir lokantaya giden Ibrahim Tatlises’in ilk sordugu soru ise lokantada televizyon olup olmadigiydi. Televizyon olmadigini ögrenen A Milli futbol takimimizin Isviçre ile yapacagi maçi izlemek için baska bir yere gitmeye karar veren Tatlises, lokantada ayak üstü bir seyler yedi. Yemegi tabaga kendi elleriyle koyan ünlü türkücü yemek yerken bir yandan da etrafindakilerle sohbet etmeyi ihmal etmedi. Tatlises daha sonra milli maçi izlemek için beraberindeki basin ordusu ve güvenlik görevlileriyle birlikte baska bir lokantaya gitti.

Çesitli alanlarda organizasyonlar yapan Rojbin Sirketi’nin davetlisi olarak 17 Ekim’de bölgeye gelmesi beklenen ancak güvenlik nedeniyle gelisi iki kez ertelenen Tatlises, Kuzey Irak’ta bir dizi konser verecek. Irak’ta populeritesi oldukça yüksek olan ünlü sanatçi bugün Erbil’e giderken, Süleymaniye, Dohuk ve Akre kentlerinde de konserler verecek.